תמכו בנו

/
EN
הצטרפו לניוזלטר שלנו

בריאת העולם

בריאת העולם

הכלכתבות וידאו

24 באוק׳ 2022

ישראל קנוהל, אלכס צייטלין

אם סיפור הבריאה מסתכם בקביעה שכל מה שנברא הוא "טוב מאוד" - מה מקור הרע בעולם? פרופ' קנוהל פותח את סדרת ההרצאותיו על פרשת השבוע ב"באים אל הפרופסורים", ומתחיל כמובן בראשית

24 באוק׳ 2019

שני חוטי הסיפור בתחילת ספר בראשית מציגים תמונה הפוכה של תכלית האדם בעולם: בראשון בורא אלוהים את האדם כבן דמותו, ובשני הוא חושש מפני הדמיון ביניהם. מה ניתן ללמוד מכל אחת מהגרסאות?

3 באוק׳ 2018

עיון מדוקדק בפרק א' בבראשית מגלה כי בתחילה סופר סיפור בריאת העולם ללא השבת, ולמעשה – ללא ימים כלל. הוספת השבת בשלב מאוחר יותר, תוך דחיקת מעמדו של האדם בסיפור הבריאה, יצרה מערכת יחסים מעניינת ומתוחה בין צלם אלוהים שבאדם לבין הגבלת האדם ביום השבת.

16 באוק׳ 2014

ספר בראשית פותח בתיאור בריאה קלאסי."בראשית ברא אלוהים את השמים ואת הארץ"´. מדוע יש מחלוקת בין תיאור בריאה זה לתיאורי בריאה אחרים בתורה?

12 בפבר׳ 2013

הקמת מדינת ישראל כהמשך ישיר למעמד הר סיני: לא רק שהציונות שחררה את רצונה של האומה להפוך אחראית מבחינה פוליטית, היא הפכה את עם ישראל מעם סביל המקבל את תורתו וממתין לגאולה, לאומה בעלת ברית שווה עם האלוהים.

4 באוק׳ 2010

פרשת בראשית פורשת בפנינו שני סיפורי בריאת האדם, אשר מעלים את השאלה עד כמה האדם הוא בן חורין לעצב את גורלו, באמצעות היחסים שהוא יוצר עם האחרים

8 ביולי 2010

זכותו של גבר להתיר את נדרי אשתו יכולה להתפרש גם בעולם שיוויוני, בו שני בני הזוג יכולים להתיר את נדר האחר/ת

חיפוש
עיקבו אחרי מכון הרטמן
הרשמו לניוזלטר של מכון הרטמן

SEND BY EMAIL

The End of Policy Substance in Israel Politics