תמכו בנו

/
EN
הצטרפו לניוזלטר שלנו

כמוצאי שלל רב: חלוצים לרבנות מרובת קולות

שי זרחי חש שהקיבוץ היה כלוב של זהות, שממנו נחלץ בזכות געגועי סבתו לניגונים של אמה. במשפחתה של תמר אלעד אפלבום לא דמיינו שהיא תקבל "סמיכה". שיחה גלויה בין שני רבנים לא צפויים ב"כאן 11"
הרבה תמר אלעד-אפלבום היא בת ירושלים, נשואה ליוסי ואם להלל זיו ובארי. פועלת לחידוש חיי הקהילה והערבות, לאהבת ירושלים כעיר אמונה משותפת לכל מאמינות ומאמינים, לאקטיביזם רוחני ולהצמחת מנהיגות רבנית מחברת ומרפאת ברחבי הארץ והחברה. הרבה תמר היא מייסדת וראשת בית מדרש שותפה בבית המדרש לרבנות ישראלית של מכון הרטמן והמדרשה באורנים, ומייסדת קהילת ציון: קהילה ארצישראלית בירושלים. עבודתה של הרבה תמר, מבקשת להעמיק חיבורים בחברה הישראלית מתוך שפת האמונה והמסורת, מתוך תשומת לב ודאגה

שי זרחי

11

הרבה תמר אלעד-אפלבום גדלה בציונות הדתית בקרב אנשים שהיו, כהגדרתה, "חלוצים שקופים": סבא אחד שהיה ניצול שואה אבל התעקש להאמין בבני אדם, וסב אחד מרוקאי שלימד אותה שבית הכנסת הוא עיר מקלט של תשומת לב ואכפתיות.

הרב שי זרחי גדל בקיבוץ והקשר שלו לדת הסתכם בעיקר באמירה המוכרת מפרקי אבות "שנא את הרבנות", אבל אנחה של סבתו, שבתוכה אפשר היה להרגיש לרגע את העולם היהודי השלם שממנו באה, הוציאה אותו למסע ארוך.

למרות שמשפחותיהם לא דמיינו שהם יהפכו לרבנים, לימים אלעד-אפלבום הקימה את קהילת "ציון בירושלים" והיא מכהנת שם כרבה, וזרחי את קהילת "ניגון הלב" ואת המדרשה באורנים שם הוא "רב שותף". שניהם היו שותפים גם בהקמת בית המדרש לרבנות ישראלית של מכון הרטמן והמדרשה באורנים. בעיניהם זוהי גאולה למוסד הרבנות, המחזירה לה את המשמעות של "ריבוי".

בתוכנית "שאלה תשובה" בכאן 11" הם נפגשו לדבר על הבחירות והמפגשים שהוליכו כל אחד מהם אל החלוציות הרוחנית והמעשית שבחרו בה. מוזמנים ומוזמנות לצפות.

הוספת תגובה
חיפוש
עיקבו אחרי מכון הרטמן
הרשמו לניוזלטר של מכון הרטמן

SEND BY EMAIL

The End of Policy Substance in Israel Politics