תמכו בנו

/
EN
הצטרפו לניוזלטר שלנו

לידיעת הרבנות הראשית – התורה ניתנה גם לנשים

כמעט בכל מקום תמצאו נשים מלמדות תורה ומנהיגות של קהילות, וכבר במאה הקודמת היו תלמידות חכמים כמו פרחה ששון וז'קלין כהנוב. למה בעצם אוסרת הרבנות הראשית על נשים לשמש בתפקידי רבנות?
אילה דקל היא מנהלת פיתוח תוכן בבינ"ה. מרצה ומנחה בתחומי יהדות, זהות ומגדר ועמיתה בבית המדרש לרבנות ישראלית של מכון הרטמן ומכללת אורנים. היא חברת הקהילה המשלבת "יחד מודיעין". נשואה ליונתן ואמא של אביתר בארי ותבור. אוהבת לקרוא, לכתוב ולספר את סיפורי החיים. היא בעלת תואר שני בניהול חינוכי ותואר ראשון בקרימינולוגיה ותנ"ך. שניהם בהצטיינות. מאמרים פרי עטה פורסמו בכתבי עת שונים.

@shalomhartmaninst

התורה ניתנה באמצע המדבר כדי שאף אחד לא יוכל לטעון לבעלות עליה. וזה כולל את הרבנות הראשית הרטמן מכוןהרטמן שבועות חגשבועות

♬ סאונד מקורי - מכון הרטמן - מכון הרטמן

 

הרבנות הראשית קבעה שנשים לא יוכלו לשמש בתפקידי רבנות. לא ממש הפתעה, אבל בואו נשאל רגע את השאלה הכי פשוטה – למה בעצם? למה הרבנות חושבת שאישה לא יכולה להיות רב, או רבה? זו שאלה שנשאלה כל כך הרבה פעמים, אבל בכל פעם היא הופכת עוד יותר מוזרה.

כבר במאה הקודמת היו נשים שהיו תלמידות חכמים, כמו למשל ז'קלין כהנוב או פרחה ששון, והיום? היום יש כבר רבות, רבניות ותלמידות חכמים בהמוניהן. כמעט בכל מקום תמצאו נשים מלמדות תורה ומנהיגות של קהילות.

עכשיו חג שבועות, חג מתן תורה, על פי מדרש תנחומא, התורה ניתנה במדבר כדי להבהיר שלכולנו זכות שווה להחזיק בה. היא לא ניתנה בנחלתו של אף שבט, כדי שאף אחד לא יוכל לטעון לבעלות עליה.

גם לא הרבנות הראשית.

הוספת תגובה
חיפוש
עיקבו אחרי מכון הרטמן
הרשמו לניוזלטר של מכון הרטמן

SEND BY EMAIL

The End of Policy Substance in Israel Politics