תמכו בנו

/
EN
הצטרפו לניוזלטר שלנו

כשאת אומרת "לא": סירוב של אישה למלך זה כוח

במגילת אסתר העזו שתי מלכות לחולל מהפיכה בעולם פטריארכלי. אז איך זה שבחברה הליברלית לכאורה של היום, הבנות חשות עדיין ציפייה להחצין בפורים דווקא את מיניותן?
ד"ר חנה פנחסי היא עמיתת מחקר במרכז קוגוד למחשבה יהודית ולהגות עכשווית במכון שלום הרטמן במסגרתו היא מובילה יחד עם גבריאל אבן צור סמינר העוסק ביהודי ארצות האסלם והשאלה הקולוניאלית. בנוסף, חנה מנהלת את תכנית משכילות ומנחה קבוצות חשיבה במרכז ליהדות ומדינה. ב2022 סיימה חנה שבע שנים של ניהול בית הספר להוראת תרבות-ישראל של תוכנית בארי, ושותפות בהנהלת התכנית. פנחסי יזמה והובילה את התוכנית 'חידר משלך' במכון שלום הרטמן שבה למדו נשים בעלות השפעה בחברה

11

המאמץ הפמיניסטי היהודי לאורך הדורות היה לחלץ את אסתר ממקומה הפסיבי כיתומה ענייה המובלת אל בית המלך ולראות בה דמות מורכבת יותר . בראיון לגואל פינטו ב"גם כן תרבות" ד"ר חנה פנחסי משרטטת את המסלול שעשתה אסתר עד שלבשה מלכות לא רק חיצונית, אלא גם פנימית, ואיך לימדה את מרדכי שכדי להנהיג צריכים קודם כל לכנס קהילה.

בחברה שממשיכה עד היום לשדר לנערותיה שכוחן בעיקר במיניותן, פנחסי מציעה לקרוא מחדש את המגילה כדי ללמוד ממנה איך לשנות את עצמנו מבפנים. מוזמנות ומוזמנים להאזין לראיון על מנהיגות נשית במגילת אסתר.

הוספת תגובה
חיפוש
עיקבו אחרי מכון הרטמן
הרשמו לניוזלטר של מכון הרטמן

SEND BY EMAIL

The End of Policy Substance in Israel Politics