/ תוכנית בארי

סמינר ירוחם – סיום תוכנית רקיע תשפ"ג

תוכנית "רקיע למנהלים" היא תוכנית יוקרתית לקידום מנהלות ומנהלים מובילי תרבות יהודית-ישראלית בקהילת בית הספר. רשמים ותמונות מסמינר הסיום של התוכנית

מעט לפני פסח הסתיים מחזור נוסף של תוכנית המנהלים/ות שלנו – תוכנית 'רקיע'.

שלטים רקיע

את סמינר הסיום של התוכנית בסימן "מתלמוד למעשה" קיימנו בירוחם והאזור מתוך רצון לפגוש אנשים ויוזמות שיתנו לנו השראה בניסוח החזון החינוכי של המנהלות והמנהלים.

במהלך הסמינר ביקשנו לתרגם את התובנות של התוכנית, אשר עסקה בסוגיות זהותיות וערכיות העומדות על סדר היום החינוכי והחברתי בישראל, לביטויים מוחשיים בקהילת בית הספר.

בין השאר נפגשנו עם ד"ר דוד ביטון ב'כולנא', ביקרנו ב'אוהל של סלימה' ביישוב הבדואי רחמא וזכינו לשמוע ממנה על הדרך שהיא פורצת כאשה פמיניסטית בחברה בדואית מסורתית. ביקרנו בחממת החינוך הטכנולוגי ב'מיינדסט' וזכינו לאכול אוכל נהדר ולשמוע סיפורים מרגשים אצל "המבשלות של ירוחם".

במפגש עם ד"ר דוד ביטון בבית כולנא
במפגש עם ד"ר דוד ביטון בבית כולנא

בבית הראשונים ב'עתיד במדבר', ששימש לנו כאכסנייה מאירת פנים, שיתפו משתתפי התוכנית ברשמים ותובנות ממנה, והציגו יוזמות שהם מבקשים לקדם בבתי הספר בעקבותיה.

סיור בחממת היוזמות "מיינדסט"
סיור בחממת היוזמות "מיינדסט"

התוכנית בהובלת ד"ר רננה רביצקי פילזר ואלון מור כללה לימוד עומק עם ד"ר אורית אבנרי וד"ר מיכה גודמן ובמהלכה זכינו לפגוש בהקשרים שונים את חוקרי ומובילי מכון הרטמן – הרב ד"ר דניאל הרטמן, פרופ' מיכל גוברין, גב' רונית הד, ד"ר אריאל פיקאר, גב' רנא פאהום, ד"ר חנה פנחסי, ד"ר ירון שוורץ, גב' מירב בדיחי ועוד.

בשיעור עם ד"ר אורית אבנרי בבית "עתיד במדבר"
בשיעור עם ד"ר אורית אבנרי בבית "עתיד במדבר"

תודה לכל המנהלות והמנהלים שהגיעו מכל קצווי ארץ למפגשים מלאי רוח ומחשבה!


ההרשמה למחזור החדש של תוכנית 'רקיע' לשנת הלימודים תשפ"ד נפתחת. מוזמנות ומזמנים להתרשם מהתוכנית העשירה, לפנות אלינו במייל [email protected] או להשאיר לנו את פרטיכם בטופס כדי שנוכל לחזור אליכם.

עוד בנושא
חיפוש
עיקבו אחרי מכון הרטמן
הרשמו לניוזלטר של מכון הרטמן

SEND BY EMAIL

The End of Policy Substance in Israel Politics