תמכו בנו

/
EN
הצטרפו לניוזלטר שלנו

אנחנו והגויים: גם גלות זה טוב ליהודים

אפילו הנביא ירמיה עודד את הגולים לבבל להשתקע שלא בארץ ישראל - אז למה בכל זאת זלזלו בהם תושבי ירושלים? ד"ר אורית אבנרי בוחנת את תפקידן של הגלויות בהתפתחות העם היהודי
אורית אבנרי, אלכס צייטלין
ד"ר אורית אבנרי היא מנהלת מיזם התנ"ך ועמיתת מחקר במרכז קוגוד לחקר המחשבה היהודית ולהגות עכשווית במכון שלום הרטמן. ד"ר אבנרי מרצה למקרא במרכז האקדמי שלם. קיבלה תואר ראשון ותואר שני מהאוניברסיטה העברית בירושלים. את עבודת התיזה לתואר שני עשתה בהנחייתו של פרופ' יאיר זקוביץ. את הדוקטורט כתבה בחוג לתנ"ך באוניברסיטת בר אילן בהנחייתו של פרופ' אד גרינשטיין. מחקריה נוגעים לניתוח ספרותי אינטרטקסטואלי, תוך שימוש בתיאוריות פמיניסטיות לחקר המקרא. בעבר חינכה בפלך ולימדה תנ"ך שנים

אלכס צייטלין

11

כבר מאז גלות אשור התחילו השאלות: מי הם היהודים ה"אמיתיים" – הנשארים בירושלים, או דווקא אלה שבנו לעצמם קהילות חזקות בגלות? ואיך מתחברים כאשר יהודי הגולה שבים לציון?

ד"ר אורית אבנרי סבורה שסיפורו של אברהם אבינו, כמי שאינו בן הארץ, נועד להכין את העם היהודי לגלויות, ושגם המגילות רות ואסתר תופסות צד בשאלת הישיבה בארץ לעומת הישיבה בגלות.

מוזמנים ומוזמנות לצפות בפרק השלישי בסדרה "שאלה של זהות: אנחנו והגויים", המשודרת בערוץ היוטיוב "באים אל הפרופסורים" של אלכס צייטלין.

הוספת תגובה
חיפוש
עיקבו אחרי מכון הרטמן
הרשמו לניוזלטר של מכון הרטמן

SEND BY EMAIL

The End of Policy Substance in Israel Politics