תמכו בנו

/
EN
הצטרפו לניוזלטר שלנו

קרב תרבותיות – פרק 7: ללמוד תורה עם קלאופטרה

בתלמוד ישנם מעט מאוד אזכורים של נשים יהודיות בבית המדרש, אבל יש לא מעט סיפורים על מפגשים מעניינים עם נשים נוכריות - ולא תמיד הם נגמרים בקרבות מרים
הרבה ד"ר סגלית היא עמיתת מחקר במרכז דוד הרטמן למצוינות אינטלקטואלית. היא בוגרת התכנית ללימודי רבנות ישראלית של המכון, בשיתוף המדרשה באורנים, ובעלת תואר ד"ר מהחוג לפילוסופיה יהודית ותלמוד באוניברסיטת תל אביב. עבודת הדוקטורט, בהנחיית פרופ' ורד נעם, עסקה בנושא "דיאלוגים בין יהודים לנכרים בספרות חז"ל", ובמהלכה קיבלה את מילגת נשיא המדינה למצוינות וחדשנות מדעית. סגלית מרצה ומנחה במגוון מסגרות ברחבי הגליל, וגרה ופעילה בקהילת שורשים. היא נשואה לשמואל ואם לירדן, רותם ורוני.

בת הקיסר דרשה מאלוהים שיכין לה פלך לטוויית חוטים (וזה לא בדיוק הצליח לה), קלאופטרה התעניינה באופנה שאחרי תחיית המתים, ואישה רומית תהתה מדוע אלוהים לא הניח ליעקב להיות הבכור. הצטרפו למסע בין שלושה סיפורים על שלושה חכמים יהודים שנפגשו עם שלוש נשים נוכריות.

בפרק השביעי של סדרת "קרב תרבותיות – הפולמוסים הגדולים של היהדות" עמרי שאשא מראיין את הרבה ד"ר סיגלית אור. לעוד פרקים, חפשו באפליקציות ההסכתים שלכם את "הסכת ושמע" – הפודקאסט של מכון הרטמן.

 • את הפודקאסט שלנו תוכלו למצוא גם במגוון שירותי הפודקאסטים, בהם:
  Apple Podcasts
  Google Podcasts
  Deezer
  Spotify

  אם אתם משתמשים בשירות אחר, והפודקאסט שלנו לא נמצא שם (חלק ניכר מהשירותים "מושכים" את הפודקאסט מגוגל או מאפל), תוכלו לעקוב באמצעות RSS אחר כתובת זו: https://hascet-ushma.castos.com/feed
הוספת תגובה
חיפוש
עיקבו אחרי מכון הרטמן
הרשמו לניוזלטר של מכון הרטמן

SEND BY EMAIL

The End of Policy Substance in Israel Politics