קיצור תולדות האלוהים – פרק 12: אלוהים, ייבוא אישי מהמזרח

המערב הצטיין בעבר בחלוקות דואליסטיות של המציאות - האל הנעלה, אל מול עולם המעשה. היום, בעקבות אימוץ תפיסות מהמזרח, יש חיפוש אחר אל אחר: חיובי, טוב ואוהב

"החל מהמאה ה- 19, המערב מגלה יותר ויותר עניין במזרח", אומר חוקר הדתות ד"ר תומר פרסיקו. "אם פעם הנצרות והיהדות פשוט הגדירו את התפיסות הללו כפגאניות, כיום קיימת יש ייבוא, כמעט סיטונאי אפשר לומר, של רעיונות ושל פרקטיקות ושל תפישות עולם, עד כדי כך שאפשר אפילו לדבר על מזרוח המערב.

"המערב עובר לא רק אימוץ של כל מיני רעיונות וחלקי מסורות, אלא ממש משנה את תפישת העולם שלו לתפישת עולם שהרבה יותר דומה לתפישת העולם המזרחית".

בפרק מספר 12 של "קיצור תולדות האלוהים", דב אלבוים מברר עם תומר פרסיקו  מה בדיוק קורה למטיילים במזרח שמוצאים פתאום את היהדות? ומה זה עושה ליהדות עצמה?

העונה השלישית של הפודקאסט של מכון הרטמן, בהנחייתו של דב אלבוים, נקראת "קיצור תולדות האלוהים" והיא עוסקת בדמותו ובאופיו של האל, כפי שהם משתקפים מטקסטים בתקופות שונות של היהדות – החל מהתורה והתנ"ך, עבור בימי המשנה, בקבלה ובחסידות, ועד לימינו אלה ולתפיסות ניו אייג'.

 • את הפודקאסט שלנו תוכלו למצוא גם במגוון שירותי הפודקאסטים, בהם:
  Apple Podcasts
  Google Podcasts
  Deezer
  Spotify

  אם אתם משתמשים בשירות אחר, והפודקאסט שלנו לא נמצא שם (חלק ניכר מהשירותים "מושכים" את הפודקאסט מגוגל או מאפל), תוכלו לעקוב באמצעות RSS אחר כתובת זו: https://hascet-ushma.castos.com/feed
השארת תגובה