תמכו בנו

/
EN
הצטרפו לניוזלטר שלנו

בין שמים וארץ – פרק 2: האם זו קואליציה של פעם בדור?

לפני כשנה קמה בישראל ממשלה שמושיבה יחד מפלגות מכל קצווי הקשת הפוליטית בחיפוש אחר חזון לחברה אזרחית משותפת. אז מדוע לא התנחלה הקואליציה הזו בלבבות, ומה ניתן ללמוד מכך?
הרב ד"ר דניאל הרטמן הוא נשיא מכון שלום הרטמן, ומנהל פרויקט iEngage. הוא בנה וייסד תוכניות לימוד מקיפות בתחומי החינוך, ההכשרה וההעשרה לחוקרים, מחנכים, רבנים ומנהיגים דתיים וחילוניים בישראל ובצפון אמריקה. הוא מסאי, בלוגר, ומרצה בעל שם, שעוסק, בין היתר,  בפוליטיקה הישראלית, ביהדות, ובקהילה היהודית. להרטמן תואר דוקטור לפילוסופיה יהודית מהאוניברסיטה העברית, תואר שני לפילוסופיה מדינית מאוניברסיטת ניו יורק, תואר שני בלימודי דתות מ-Philadelphia, Temple University והסמכה לרבנות ממכון שלום הרטמן. הוא מחברו של הספר

שרגא בר־און

תמר אלעד-אפלבום

הקואליציה הנוכחית מחברת בין אנשים שעד לא מזמן אי אפשר היה לדמיין חיבור ביניהם. האם אמנם נוצר כאן מרחב שמחפש את הטוב המשותף של כל האזרחים במדינה? וגם אם היא נולדה בלית ברירה ומתוך אומץ של חלשים, אולי אפשר בכל זאת לקוות שיבוא יום שתקום קואליציה שחזונה יהיה מלכתחילה לחבר בעלי דעות מנוגדות לשיתוף פעולה לטובת הכלל?

הפרק השני של הפודקאסט "בין שמים וארץ" עוסק בשאלה, איך אפשר להבין  את היעדר התמיכה הציבורית לקואליציה שלכאורה איחדה בין קצוות שונים של הקשת הפוליטית? והאם פירוקה מסמן אבדן תקווה לשיתוף פעולה אזרחי בין בעלי אידיאולוגיות שונות בארץ? או שמא למדנו מעצם הקמתה שאפשר לחרוג מעבר לפוליטיקת זהויות אל פוליטיקה של ברית?

בהסכת "בין שמים וארץ" משוחחים נשיא מכון הרטמן, הרב ד"ר דניאל הרטמן, והרב ד"ר שרגא בר-און על סוגיות של יהדות וישראליות שנמצאות בלב השיח הציבורי כיום. בכל פרק מצטרפת גם הרבה תמר אלעד-אפלבום לחלק האחרון של השיחה, ומאירה את נושא הפרק מנקודת מבט נוספת, מתוך עולם ההגות היהודית לדורותיה.

מוזמנים ומוזמנות להאזין.

  • את הפודקאסט שלנו תוכלו למצוא גם במגוון שירותי הפודקאסטים, בהם:
    Apple Podcasts
    Google Podcasts
    Spotify

    אם אתם משתמשים בשירות אחר, והפודקאסט שלנו לא נמצא שם (חלק ניכר מהשירותים "מושכים" את הפודקאסט מגוגל או מאפל), תוכלו לעקוב באמצעות RSS אחר כתובת זו: https://139.castos.com/feed
הוספת תגובה
חיפוש
עיקבו אחרי מכון הרטמן
הרשמו לניוזלטר של מכון הרטמן

SEND BY EMAIL

The End of Policy Substance in Israel Politics