תמכו בנו

/
EN
הצטרפו לניוזלטר שלנו

קרב תרבותיות – פרק 9: סיפור קטן, שאלות גדולות

ד"ר אורית מלכה מנתחת סיפור מהתלמוד שבתחילה נראה כגירסה עתיקה של "יצאת צדיק", אך למעשה טומן בחובו תהייה דתית: האם עדיין צריך לקיים מצוות כשחיים תחת שלטון זר?
אורית מלכה היא עמיתת מחקר במרכז דוד הרטמן למצוינות אינטלקטואלית. בנוסף, היא דוקטורנטית בפקולטה למשפטים באוניברסיטת תל אביב. תחומי המחקר שלה הם: המשפט התלמודי, מחשבה פוליטית עתיקה, ודיני ראיות. את עבודת הדוקטורט היא מקדישה לדיון בכללים המיוחדים המאפיינים את דיני העדות של המשפט התלמודי, ובשאלת היחס בין התכליות האפיסטמולוגיות והרעיונות הפוליטיים המעצבים כללים אלו. אורית מלכה היא גם חברה בתוכנית לתלמידי מחקר מצטיינים בתחום זכויות האדם והיהדות במכון הישראלי לדמוקרטיה. לצד לימודיה, הקימה את "מסתברא"

רבן גמליאל ואחותו רוצים "למתוח" דיין נוצרי ולבדוק אם הוא אכן ישר דרך כפי שנודע שמו ברבים. הם מציעים לו שוחד, כל אחד בתורו, ומגלים שעמדתו מתהפכת בהתאם. לכאורה סיפור שנועד להציג את הנוכרי באור שלילי, אך הוא מקפל בתוכו עוד שכבות ומסרים רבים.

בפרק התשיעי של סדרת "קרב תרבותיות – הפולמוסים הגדולים של היהדות" עמרי שאשא מראיין את ד"ר אורית מלכה. לעוד פרקים, חפשו באפליקציות ההסכתים שלכם את "הסכת ושמע" – הפודקאסט של מכון הרטמן.

 • את הפודקאסט שלנו תוכלו למצוא גם במגוון שירותי הפודקאסטים, בהם:
  Apple Podcasts
  Google Podcasts
  Deezer
  Spotify

  אם אתם משתמשים בשירות אחר, והפודקאסט שלנו לא נמצא שם (חלק ניכר מהשירותים "מושכים" את הפודקאסט מגוגל או מאפל), תוכלו לעקוב באמצעות RSS אחר כתובת זו: https://hascet-ushma.castos.com/feed
הוספת תגובה
חיפוש
עיקבו אחרי מכון הרטמן
הרשמו לניוזלטר של מכון הרטמן

SEND BY EMAIL

The End of Policy Substance in Israel Politics