תמכו בנו

/
EN
הצטרפו לניוזלטר שלנו

רבקי

רוזנר

עורכת-שותפה של כתב העת אופקים

ד"ר רבקי רוזנר היא עורכת-שותפה של כתב העת 'אופקים' של מכון הרטמן.

רבקי היא ד"ר לספרות עברית, סופרת, עורכת וכותבת. עבודת הדוקטורט שלה עסקה באתיקה, פואטיקה ותמטיקה בסיפוריו של אתגר קרת. ספר הביכורים שלה, "בבת אחת", ראה אור בהוצאת 'שתים' (2021) וכעת היא עובדת על ספר ילדים. הייתה כתבת בכירה במגזין "ארץ אחרת" על ישראליות ויהדות, וערכה את כתב העת "דעות" ובעיתון "מעריב".

במהלך הדוקטורט רבקי זכתה במלגת משרד המדע, מלגת הפקולטה למדעי הרוח באוניברסיטת בן גוריון ומלגת "משכילות", תכנית הדוקטורנטיות של מכון הרטמן. בנוסף לעבודתה בהרטמן, רבקי מלמדת באוניברסיטת בר אילן ובהיברו יוניון קולג'.

מתגוררת בירושלים עם בת זוגה ושני ילדיהם.

רבקי רוזנר

הכלכתבות

11 בספט׳ 2023

הגיליון שבידכם מבקש להתבונן בהתנגשות שבין היהדות ובין הדמוקרטיה וזכויות הפרט כיום בישראל, לבחון אותה ולהציע לה חלופה. מדוע, באמת, כמעט כל מקרה של אפליה, אי־שוויון או פגיעה באחר – מזוהה עם המסורת היהודית או קשור אליה? וכיצד ניתן לנסח יהדות אחרת, יהדות שאינה מתנגשת עם זכויות הפרט, אלא דווקא מעודדת שוויון וחופש, יהדות של חירות?

11 בספט׳ 2023

לפני שבע שנים רופאת פוריות סירבה לטפל בי מטעמים דתיים. האירוע המשפיל וההתכתבות לאחריו מתמצתים שתי מגמות שהופכות נפוצות במרחב הישראלי: שימוש בשפה ליברלית כדי לקעקע את הליברליזם מבפנים ועיצוב יהדות גזענית ופוגענית. חזרתי לעבר כדי לדבר על ההווה

11 בספט׳ 2023

ואדים בלומין ומארינה מקסימילאן עלו לארץ כילדים, ובבגרותם הפכו לקולות פורצי דרך בחברה הישראלית, מארינה בתחום המוזיקה, וּואדים בתחום החינוך. בשיחה איתם הם מספרים על זהות יהודית רחבה וחופשית שלא נכנסת תחת שום הגדרה, על ציונות גאה ואדוקה, על דאגה עמוקה לעתידה של מדינת ישראל ועל הצורך לקחת אחריות

18 באוק׳ 2018

בסיפור קצר, קרנבלי ושנון, מערער אתגר קרת את ההנחות המוכרות לנו על זכרון רצח רבין, ומעלה שאלות שמהדהדות את המבוכה שלנו סביב יום הזכרון לרצח: מה זוכרים ביום הזה? מי קובע מהי הדרך הנכונה לזכור ומהו הזיכרון הנכון? והאם למדינה יש כוח לכפות עלינו לזכור?

חיפוש
עיקבו אחרי מכון הרטמן
הרשמו לניוזלטר של מכון הרטמן

SEND BY EMAIL

The End of Policy Substance in Israel Politics