/ מרכז קוגוד

ח'אלד

אבו ראס

חוקר במרכז קוגוד

ח'אלד אבו ראס, הוא חוקר במרכז קוגוד של מכון שלום הרטמן. בעל תואר דוקטור בלימודי האסלאם ובספרות הערבית באוניברסיטת בר אילן. נושא עבודת הדוקטורט היה השיח' הסוּפִי הירושלמי מוחמד הַאשִׁם אל־בַּעְ'דַאדִי (מ' 1995).

ד"ר אבו ראס עבר השכלה דתית וחניכה צוּפית-רוחנית על ידי השיח' הצוּפִי מֻחַמַּד הַאשִׁם אל־בַּעְ'דַאדִי, והשיח' הסוּפי עַבְּד אל־סַּלַאם מַנַאסרַה, שהוא ראש האחווה הצוּפית של טַּרִיקַת אל־סַּלַאם אל־קַאדִרִיַּה בצפון הארץ.

ד"ר אבו ראס משמש כמרצה לשפה וספרות הערבית במכללת סכנין להכשרת עובדי הוראה. ד״ר אבו ראס מלמד פילוסופיה אסלאמית בימי הביניים, והצוּפִיּוּת – המיסטיקה האסלאמית במחלקה לפילוסופיה יהודית באוניברסיטת בר אילן.

בשנת תשפ״ג/ 2023 יצא ספרו של ד״ר ח׳אלד אבו ראס: השיח' הצוּפי מירושלים: חייו ומשנתו של השיח' מֻחַמָּד הַאשִׁם אלבַּעְ'דַאדִי – תל אביב: אדרא. הספר יצא לאור בסיוע קרן יהושע רבינוביץ לאומנויות, תל אביב (ע״ר) בתמיכת משרד התרבות והספורט

ח'אלד אבו ראס

הכלכתבות וידאו

10 באפר׳ 2024

החג "עיד אל פיטר" מתחיל עם סיום צום הרמדאן ובו מצווים החוגגים להרבות בשמחה. יש המשייכים את השמחה בחג למחילת החטאים בידי אללה

31 במרץ 2024

במפגש בינדתי במכון הרטמן אמר אבו ראס: "חגי האביב וחודש רמדאן מזמינים אותנו לחשיבה פנימית ועצמאות רוחנית. איננו שוכחים את הכאב אך גם את האהבה לא נשכח. את היחד ואת האמונה בשלום"

26 במרץ 2024

במכון הרטמן נערכה התכנסות בינתדתית בהשתתפות מנהיגים רוחניים מהדתות השונות בארץ - יהודים, מוסלמים, נוצרים ודרוזים - במטרה לאחד כוחות בתפילה ובתקווה, ולמצוא "מזור לנפש"

10 באוק׳ 2023

"אני מתפלל לאללה שיביא את השלום על כולנו ויעקור את הרוע ואי הצדק מהעולם". שייח' ד"ר ח'אלד אבו-ראס כותב בעקבות האירועים הקשים מנשוא של מלחמת חרבות ברזל

חיפוש
עיקבו אחרי מכון הרטמן
הרשמו לניוזלטר של מכון הרטמן

SEND BY EMAIL

The End of Policy Substance in Israel Politics