/ בית המדרש לרבנות ישראלית

אסטבן

גוטפריד

רב קהילה ומנכ"ל “בית תפילה ישראלי"

הרב אסטבן גוטפריד הוא מייסד, רב קהילה ומנכ"ל “בית תפילה ישראלי” ומנהיג את הקהילה ואת הארגון שצמח בעקבותיה מאז הקמתם. הוא נמנה עם מייסדי רשת הקהילות להתחדשות יהודית וחבר בצוות המרכז של הרשת, המאגדת למעלה מ-40 קהילות תפילה ישראליות חדשות שאינם משויכות לזרמים הדתיים.

אסטבן נולד בבואנוס איירס שבארגנטינה ב-1965. הוא גדל בבית מסורתי וציוני, והתחנך בבתי-ספר יהודיים ובתנועת הנוער של התנועה המסורתית, שם התוודע לחיי קהילה עשירים, ומשמעותיים. חותם עמוק במיוחד טבע בו רב הקהילה ומייסד בית המדרש לרבנים באמריקה לטינית הרב מרשל מאייר, אתו הוא למד במסגרות שונות, ואשר הפך למודל ומקור השפעה בחייו.

עלה לארץ ב-1983 ולמד במכינה למדעי הרוח באוניברסיטת תל אביב, ובבתי הספר למשחק “בית צבי” ו”ניסן נתיב”, ובבית הספר למחזאים של ה-Royal Court Theater בלונדון. בתום לימודיו, ובמשך כ-20 שנה היה דמות פעילה בתיאטרון, קולנוע וטלוויזיה בארץ, כשחקן, מחזאי, במאי ותסריטאי. בין השאר כתב ושיחק בסרט “נקמתו של איציק פינקלשטין” אשר זיכה אותו ב-7 פרסי “אופיר”, כולל שניים אישיים כשחקן וכתסריטאי.

בעקבות העיסוק הרבני במנהיגות בית תפילה ישראלי, פנה אסטבן ללימודי רבנות בתכנית הישראלית לרבנות של HUC (היברו יוניון קולג’) בירושלים. ב-2012 קיבל את ההסמכה לרבנות מטעמם. הסמכה נוספת קיבל בשנת 2016 מטעם התכנית לרבנות ישראלית של מכון שלום הרטמן והמדרשה באורנים.

מתגורר בתל אביב, נשוי לרות ואב למאיה וטובי.

אסטבן גוטפריד

הכלוידאו

21 במאי 2023

בחברה הישראלית היום יש לנו יותר משבת אחת - יש שבת דתית ויש שבת חילונית. ובשתיהן יש אפשרות להתרוממות נפש, לעיסוק ברוח ולעונג שבת

חיפוש
עיקבו אחרי מכון הרטמן
הרשמו לניוזלטר של מכון הרטמן

SEND BY EMAIL

The End of Policy Substance in Israel Politics