תמכו בנו

/
EN
הצטרפו לניוזלטר שלנו

אנחנו והגויים: איך אלוהים בחר את העם הנבחר?

מה משמעות הבחירה של אלוהים בעם ישראל, והאם הבחירה הזו היא נצחית? פרופ' ישראל קנוהל בשיחה על אינטימיות של עם אחד עם אלוהים
ישראל קנוהל, אלכס צייטלין
פרופ' ישראל קנוהל הוא עמית מחקר במרכז קוגוד לחקר המחשבה היהודית ולהגות עכשווית במכון הרטמן וכן פרופסור אמריטוס באוניברסיטה העברית. הוא מופקד על הקתדרה למקרא על־שם יחזקאל קויפמן באוניברסיטה העברית, ומרצה אורח באוניברסיטאות הארוורד, ברקלי, סטנפורד ושיקגו. מספריו: רבי המכר "איך נולד התנ"ך" (דביר, 2018) ו"מאין באנו" (דביר, 2008). ספרו האחרון,  "מחלוקת המשיח – למי מחכים היהודים" יצא לאור בהוצאת דביר וזכה להערכה ולתהודה רבה. כמו כן כתב את "אמונות המקרא" (מאגנס, תשס״ו), "בעקבות המשיח"

אלכס צייטלין

11

מהו היחס היאות לגויים? האם כל הגויים דומים? מה ההבדל בין יהודי ללא-יהודי? בשאלות אלה ואחרות תעסוק הסדרה "שאלה של זהות: אנחנו והגויים" על יחס היהדות לגויים בערוץ היוטיוב "באים אל הפרופסורים" של אלכס צייטלין.

בפרק הראשון בסדרה פרופ' ישראל קנוהל משוחח עם צייטלין על הקשר המיוחד של עם ישראל עם אלוהים. הוא מפרט מגוון של דימויים המשמשים את המקרא כדי לתאר את הזיקה הזו: התאהבות, בחירה, גזירת גורל ואפילו סתם הגרלה, ומנסה לברר מה ניתן להבין מכך על משמעות "העם הנבחר".

ועוד בפרק: אם יתגשם יום אחד חזון הנביאים, והאנושות כולה תתאחד בשלום לכפר גלובלי אחד, האם גם אז תהיה משמעות לקשר המיוחד והספציפי של אלוהים עם עם ישראל?

מוזמנים ומוזמנות לצפות בשיחה מרתקת וסוערת, על אהבה ועל גורל ועל בחירה אלוהית.

הוספת תגובה
חיפוש
עיקבו אחרי מכון הרטמן
הרשמו לניוזלטר של מכון הרטמן

SEND BY EMAIL

The End of Policy Substance in Israel Politics