תמכו בנו

/
EN
הצטרפו לניוזלטר שלנו

הפרשה והשבוע – בהעלותך: להפוך אש לאור

במיתולוגיה היוונית, העבודה הכי קשה הייתה של סיזיפוס, שגילגל סלע כבד שוב ושוב במעלה ההר. במסורת ישראל העבודה הכי קשה היא להעלות אור אחד קטן, שוב ושוב, מול כל הייאוש והחושך
הרבה תמר אלעד-אפלבום היא בת ירושלים, נשואה ליוסי ואם להלל זיו ובארי. פועלת לחידוש חיי הקהילה והערבות, לאהבת ירושלים כעיר אמונה משותפת לכל מאמינות ומאמינים, לאקטיביזם רוחני ולהצמחת מנהיגות רבנית מחברת ומרפאת ברחבי הארץ והחברה. הרבה תמר היא מייסדת וראשת בית מדרש שותפה בבית המדרש לרבנות ישראלית של מכון הרטמן והמדרשה באורנים, ומייסדת קהילת ציון: קהילה ארצישראלית בירושלים. עבודתה של הרבה תמר, מבקשת להעמיק חיבורים בחברה הישראלית מתוך שפת האמונה והמסורת, מתוך תשומת לב ודאגה

@shalomhartmaninst

מה עושים מול כל הכאב והקושי? הרבה תמר אלעד אפלבום עם "הפרשה והשבוע ‐ בהעלותך" #מכוןהרטמן #הרטמן #פרשתהשבוע #פרשתבהעלותך

♬ צליל מקורי - מכון הרטמן

הרבה חברים אומרים לי שהימים האלה קשים. שהלב כבר לא יכול יותר. שהייאוש סוגר מבחוץ ומבפנים. בתחילת השבוע קברנו יותר מעשרה חיילים. אחד מהם הוא אילון וייס, שנפל ברפיח. אחותו, חברתנו ציפי חורי, ספדה לו שהיה כולו איש של אור.

מנהיגות אמיתית מפיחה תקווה, לא פחד
הפרשה והשבוע – מי שחשוב, סופרים אותו

המיתולוגיה היוונית טוענת שהעבודה הכי קשה הייתה של סיזיפוס, שגילגל סלע כבד שוב ושוב במעלה ההר. וזה שטויות. במסורת ישראל העבודה הכי קשה היא להעלות אור אחד קטן במעלה החיים והחברה, שוב ושוב, מול כל הייאוש וכל החושך.

פרשת השבוע, בהעלותך, מתחילה בהדלקת המנורה, שהיא סמל לעם היהודי וסמל למדינת ישראל על כל יושביה ויושבותיה. היא נמצאת בלב המקדש, ועבודת הקודש היא להמשיך ולהדליק את האור במעלה ההר והחושך.

זאת עובדת הקודש, זאת צדיקות, להצדיק את החיים, להצדיק את האור בעומק החושך, ולהאיר במנורה גבוה, כדי שהיא תיתן כוח גם לאחרים.

בימים האלה, כשהכאב והצער עולים על גדותיהם, אנחנו רואים מנהיגים לא ראויים שמבעירים אש של קיצוניות ושנאה. אל תקשיבו להם! כך אומרת הפרשה, וגם אני. תהפכו אש לאור, תפיצו טוב, למען הקיום המשותף ולמען קדושת החיים.

הוספת תגובה
חיפוש
עיקבו אחרי מכון הרטמן
הרשמו לניוזלטר של מכון הרטמן

SEND BY EMAIL

The End of Policy Substance in Israel Politics