תמכו בנו

/
EN
הצטרפו לניוזלטר שלנו

הפרשה והשבוע בכיכר החטופים: פרשת בהר מטילה עלינו אחריות על חירותם של בני עמנו

פרשת השבוע מצווה אותנו שלא לקבל מצב של עבדות. בעיני אילה דקל כיכר החטופים הוא המקום של התקווה, הערבות והמאמץ להביא לכך שיתקיים בנו הפסוק: "וְשָׁב אֶל מִשְׁפַּחְתּוֹ, וְאֶל אֲחֻזַּת אֲבֹתָיו יָשׁוּב"
אילה דקל היא מנהלת פיתוח תוכן בבינ"ה. מרצה ומנחה בתחומי יהדות, זהות ומגדר ועמיתה בבית המדרש לרבנות ישראלית של מכון הרטמן ומכללת אורנים. היא חברת הקהילה המשלבת "יחד מודיעין". נשואה ליונתן ואמא של אביתר בארי ותבור. אוהבת לקרוא, לכתוב ולספר את סיפורי החיים. היא בעלת תואר שני בניהול חינוכי ותואר ראשון בקרימינולוגיה ותנ"ך. שניהם בהצטיינות. מאמרים פרי עטה פורסמו בכתבי עת שונים.

@shalomhartmaninst

פרשת השבוע בכיכר החטופים: "התורה לא מוכנה לקבל מצב של עבדות, והיא דורשת מאיתנו לקחת אחריות על החופש של הזולת" #הרטמן #מכוןהרטמן פרשתשבוע פרשתהשבוע פרשתבהר

♬ צליל מקורי - מכון הרטמן

 

אני נמצאת עכשיו בכיכר החטופים והחטופות בתל אביב. כיכר שכל מטרתה היא כיכר שכל מטרתה לזעוק, לייחל ולהתפלל לשובם של כל בני ובנות עמנו שנמצאים בשבי בעזה.

הפרשה והשבוע – החיים קדושים מהכול, ודווקא הזקן מסמל את זה
הפרשה והשבוע – לא להיות נבל ברשות התורה

 

בפרשת השבוע שלו מתואר מצב שבו מישהו מבני עמנו הופך לעבד, שהוא לא בן חורין. וגם אם הוא עשה משהו ממש חמור כדי שהוא יגיע למצב הזה –  אחרי זמן מסוים הוא חייב לצאת לחופשי. התורה לא מוכנה לקבל מצב של עבדות. התורה אומרת שיש לנו אחריות אחד על החופש של האחר.

והכיכר הזאת הוא מקום של ערבות הדדית, של דאגה, ומאמץ, עד שכל אחד ואחד מבני עמנו ישוב והבית ויהיו חופשיים. עד שיקוים בנו הפסוק (ויקרא כה, מא) – "וְשָׁב אֶל מִשְׁפַּחְתּוֹ, וְאֶל אֲחֻזַּת אֲבֹתָיו יָשׁוּב."

הוספת תגובה
חיפוש
עיקבו אחרי מכון הרטמן
הרשמו לניוזלטר של מכון הרטמן

SEND BY EMAIL

The End of Policy Substance in Israel Politics