/ תוכנית בארי

חטיבת הביניים

פרשת דרכים

מסע התבגרות בשבילֵי תרבות ישראל
ספרי הלימוד של בארי מותאמים לתוכנית הלימודים בתחום תרבות יהודית-ישראלית ומשלבים מקורות יהודיים קלאסיים עם יצירות עבריות מודרניות. בספרי הלימוד שלנו תמצאו פסיפס מרתק של תרבות יהודית-ישראלית דינמית ורלוונטית לחיים עכשוויים. ספרי הלימוד מיועדים לכיתות ז'-י"ב ומאושרים ע"י משרד החינוך.

הספר פרשת דרכים מיועד לתלמידי חטיבת הביניים בבתי הספר הממלכתיים.

פרשת דרכים

כתיבה:
אירית חפץ
יאיר ליפשיץ
איתי יבין

הוצאה לאור:
תוכנית בארי, מכון שלום הרטמן

שנת הוצאה:
תשס"ט, 2008

 

 

הספר קיבל את אישור משרד החינוך.

לרכישה:
לוני כהן הוצאה-לאור, טלפון: 03-9518418, [email protected]


על הספר

הספר שלפניכם – "פרשת דרכים" – הוא ספר מסעות. הוא מזמין אתכם, הלומדים בו, למסע התבגרות. תחילתו של המסע בחוויות ובשאלות הנוגעות לחייכם האישיים, והמשכו באתגרים שבהצטרפות לחברה ולתרבות היהודיים.

במסע זה תעברו בנתיב החיים האישי שלכם כמתבגרים, העסוקים במרד, בבחירה, ובעשייה היום–יומית, אל עבר המעגל החברתי הקרוב לכם: מעגל החברים וחברת הנעורים, ותתמודדו עם ההכרעות הערכיות שמסלול
זה מזמן לכם.

משם מסתעפות הדרכים, והן כוללות את המשפחות שלכם, שאליהן נולדתם ועתה תלמדו לחקור ולהעמיק את היכרותכם עם שורשיהן, מצד אחד, ואת החברה היהודית, שאליה אתם מצטרפים כבנות מצווה וכבני
מצווה מצד אחר. על הערכים הייחודיים של חברה זו, כמו שבת ותלמוד תורה, ועל האחריות החברתית הנובעת מההצטרפות אליה תוכלו ללמוד דרך מקורות מהתרבות היהודית העתיקה וממקורות יהודיים בני זמננו, באמצעות שירים, סיפורים, תמונות ועוד.

המסע שלכם בין דפי הספר כולל גם משימות רבות ומגוונות וכתיבת אלבום שורשים משפחתי. בסיום הלימוד אנו מציעים לכם מסע ממשי מביתכם לירושלים – טיול שבו ייפגשו הסיפור האישי, הסיפור המשפחתי והמקומות ההיסטוריים והעכשוויים המשמעותיים לחברה היהודית שאליה אתם עומדים להצטרף כבוגרים.

אנו מאחלים לכם דרך צלחה ולימוד מהנה!

עוד בנושא

חיפוש
עיקבו אחרי מכון הרטמן
הרשמו לניוזלטר של מכון הרטמן

SEND BY EMAIL

The End of Policy Substance in Israel Politics