תמכו בנו

/
EN
הצטרפו לניוזלטר שלנו

כיבוד הורים – סגולה לאריכות ימים של עם שלם

הציווי לכבד את ההורים צורם למי שהיה רוצה לכבדם מתוך נביעה טבעית. אבל אפשר לראות במצווה הזו גם כלי, המכשיר אדם מילדותו לראות מעבר לעצמו ולשאת בעול היותו חולייה בשרשרת הדורות וחלק מקהילה
תניה אלון היא בוגרת בית המדרש לרבנות ישראלית. משמשת כהמנהלת החינוכית במדרשת עין הנצי"ב, שבעמק המעיינות. בשמונה השנים האחרונות אלון היא הייתה פעילה בעולם המכינות הקדם צבאיות ושימשה כמנהלת מכינת העמ"ק. בעבר הייתה מרכזת הדרכה של תנועת הצופים הדתיים בארץ. אלון פועלת בעולמות החינוך הלא-פורמאליים ועוסקת  בהעצמת נוער וצעירים בתחומי הזהות היהודית והחיבור לקהילה. היא כתבה תוכניות הדרכה רבות בנושא הזהות היהודית כמנוף לשיתופי פעולה והעמקת ההיכרות בין מגזרים שונים. מתגוררת בקיבוץ טירת צבי.

11

 

בסרטון השני בסדרת הסרטונים "מה הדיבר", הרבנית תניה אלון מתלבטת בשאלה למה בכלל צריך ציווי לכבד הורים? האם הכבוד הזה לא אמור להיות דבר ברור מאליו? והאם לא נעדיף לכבד את הורינו באופן טבעי, מעצם היותנו ילדים שלהם, במקום להיות מצווים במין כבוד "מהונדס" הנובע מחוק?

הסברה שלה היא שמצוות כיבוד הורים חורגת בהרבה מההקשר של המשפחה הגרעינית: היא מהווה ערבות לשמירה על שרשרת הדורות,  והמשכיות הקיום המשפחתי, החברתי והאנושי, מתוך ראייה של מה שמעבר לאדם הפרטי. רק טבעי הוא, אם כן, שהשכר שלה אכן יהיה: "למען יאריכון ימיך".

עוד בסדרה "מה הדיבר"

 

הוספת תגובה
חיפוש
עיקבו אחרי מכון הרטמן
הרשמו לניוזלטר של מכון הרטמן

SEND BY EMAIL

The End of Policy Substance in Israel Politics