/ מדרשיית הרטמן לבנות

״לא תעמוד על דם רעך״: תלמידות מדרשיית הרטמן ערכו טקס זיכרון לפועל שנהרג

פועל הבנייה יוסף מרעי טרדה מחברון נהרג באתר בנייה סמוך למדרשייה. בטקס שנערך בשיתוף עם עמותת "כולנא ירושלים" התייחדו התלמידות עם זכרו וקיימו שיעור על בטיחות באתרי בנייה

כ-60 תלמידות מדרשיית הרטמן ערכו אתמול (יום רביעי) טקס זיכרון לפועל הבניין יוסף מרעי טרדה, תושב חברון, שנהרג בתחילת השבוע באתר הבנייה שבו עבד, ברחוב הל״ה בסמוך למדרשייה.

הטקס נפתח בדקת דומייה, שאחריה הודלקו נרות לזכרו של טרדה. הפעילה החברתית חלי טביב ברקת, שאביה נהרג בתאונת מנוף בילדותה, סיפרה את סיפורה האישי לתלמידות ושוחחה איתן.

מחנכת כיתה י'1, שלומית סילבר אמרה לאתר mynet: "התורה מלמדת אותנו בספר ויקרא את הערך החשוב 'לא תעמוד על דם רעך' ומצווה אותנו לא להתעלם כאשר אדם נתון במצב של סכנת חיים. לכן בעקבות אירוע מצער זה הרגשנו שאנחנו צריכות לעצור את שגרת הלימודים שלנו ולבדוק מה ניתן לעשות כדי למנוע את האסון הבא״.

את הטקס יזמה עמותת "כולנא ירושלים" בשיתוף עם תלמידות כיתות י' ו- י"א ממדרשיית הרטמן.

לפני כשנה וחצי חברה רשת הרבנות הישראלית של מכון הרטמן והמדרשה באורנים לסטודיו דוב אברמסון למיזם "פועלי צדק"  – ציור קיר באיזור התעשיה תלפיות בירושלים, שבו נראה פועל נופל מגובה רב. הציור נועד להיות קריאת השכמה לעוברים ולשבים במרחב הציבורי לשים אל ליבם את שלומם, בטיחותם ורווחתחם של פועלי הבניין שרבים מהם נהרגים ונפצעים באתרי בניין ברחבי הארץ והעולם.

מחשבה יהודית מרתקת אותך? דואג לעתידה היהודי-דמוקרטי של ישראל? מתעניינת ביהדות שרלוונטית עבורך?

מלאו את פרטיכם וקבלו את הניוזלטר שלנו

עוד בנושא
הוספת תגובה
חיפוש
עיקבו אחרי מכון הרטמן
הרשמו לניוזלטר של מכון הרטמן

SEND BY EMAIL

The End of Policy Substance in Israel Politics