/ מן הבארות | من الآبار

יוצאים לאור: יהודים וערבים לומדים יחד

קהילת "הבוסתן", שבה חיים יחד ערבים ויהודים, קיימה יום לימוד משותף עם "מן הבארות" בנושא האור. במהלך הלימוד נפגשו על דף אחד הרב קוק, ישוע וג'לאל א-דין רומי
לימוד משותף
לימוד משותף

גם בסגר, כולם מחפשים את האור: כ-20 חברי החבורה המובילה בקהילת "הבוסתן" בנוף הגליל, יהודים וערבים מנוף הגליל שמקיימים פעילות משותפת מזה שנתיים, התכנסו יחד עם אנשי תוכנית "מן הבארות" של מכון הרטמן ליום לימוד בזום. ההתכנסות, שנערכה בתקופה שבה נחגגו חנוכה וחג המולד, עסקה בנושא האור באיסלאם, ביהדות ובנצרות.

"קיבלנו דף של טקסטים על אור, בעברית וערבית, מהתרבויות השונות שמרכיבות את החברה בישראל", סיפר ניר רובין סירקין מהבוסתן. "היה טקסט אחד שמרבית המשתתפים בחרו בו בתור הקטע שהכי הזדהו איתו ושכתב אותו הרב קוק: 'צריך שכל איש ידע ויבין, שבתוך תוכו דולק נר, ואין נרו שלו כנר חברו, ואין איש שאין לו נר. וצריך שכל איש ידע ויבין, שעליו לעמול ולגלות את אור הנר ברבים, ולהדליקו לאבוקה גדולה ולהאיר את העולם כולו'.

"אני חושב שמרביתנו בחרנו בו, כי הוא מתמצת את המהות של הבוסתן. הבוסתן הוא הדרך שלנו לתת מקום לכל אחד, מכל הפסיפס האנושי שיש כאן בעיר, להאיר באור המיוחד שלו. אנו שואפים לבנות קהילה שבה יש ליחיד מקום להשפיע ולהנכיח את הזהות והתרבות שלו בלי להתנצל. קהילה שמתייחסת למגוון ולשונות באופן חיובי, ורואה בהם מקור כוח".

הלימוד המשותף בבוסתן נולד בעקבות פגישה שקיימו לפני כמה חודשים  מנהל תוכנית מן הבארות, איתי יבין, ואחת המנחות בתוכנית, רעות רון, עם רובין סירקין. "נהנינו מאוד ואנו מצפים ונרגשים לבניית הפעילות המשותפת בהמשך", הוא סיכם.

חיפוש
עיקבו אחרי מכון הרטמן
הרשמו לניוזלטר של מכון הרטמן

SEND BY EMAIL

The End of Policy Substance in Israel Politics