/ תוכנית בארי

כנס "נלחמים על הרוח" – נשות ואנשי רוח בלימוד ושיחה על שאלות השעה

רשימת הסדנאות

      11:30 – 12:30 | סבב ראשון

סדנאות פנים אל פנים שיתקיימו במכון הרטמן:

  1. יעל קרואל ועדי אפל טל – איך יוצרים "מילה טובה": בית-מדרש יוצר למילים ולכוונות טובות.
    (סדנה בשני חלקים – חלק א', עיוני, וחלק ב', בסבב השני – התנסותי)
  1. יעל ליפשיץ – "מה יש לך בבית" (מלכים-ב' ד', ב'): מקורות כוח פנימיים על-פי סיפור מקראי. לימוד ותרגילי כתיבה.
  2. יהודה טאובמןבין "כינוס הרוח" ל-"רוח עז": כשביאליק וטשרניחובסקי נלחמו על הרוח.
  3. ערנ שפיר – "עשוי מאותיות…": מבט על כוחן של אותיות בעקבות שירו של חיים גורי, ויצירתו של מוטי זעירא, "אותיות לנשמה".
  4. יורם גליליבין החומר הלימודי לחוסן הרגשי: איך ממשיכים ללמד את "החומר", וגם מחזקים את הנפש. טקסטים, טכניקות SEL ואמונה בכוחו של החינוך.

 

 

 

 

 

למשתתפי "מיזם התנ"ך" ובוגריו בלבד:

ד"ר הלל מאלי"מבוקש מקום": על היציאה מהתיבה אחר המבול, והשורשים המיתיים של ספר בראשית.

סדנאות שיתקיימו בזום:

  1. רננה אברוןהָרוּחַ שֶׁבַּחֹמֶר וְהַחֹמֶר שֶׁבְּרוּחַ: סמלים וסימנים חזותיים בתרבות. סדנת אומנות וטקסט.
  2. עמית צפרירמִלִּים, שֶׁמְּנַסּוֹת לָגַעַת: סדנת סְפּוֹקֶן-ווֹרְד (בשיתוף בית אבי חי).
  3. נעמה מרינברגעין טובה: סדנת צילום חווייתית בסמארטפון (בשיתוף בית אבי חי).
  4. ירדנה חכמיכָּל אֶחָד הוּא אוֹר קָטָן, וְכֻלָּנוּ אוֹר אֵיתָן: סדנת כלים מעולם התיאטרון (בשיתוף תיאטרון הבמה).
  5. ד"ר גליה פולק-ארביביַחַד פֹּה נַשִּׁירָהּ שִׁיר הַחֲנֻכָּה: סדנת לימוד בדרך החקר בעזרת אוצרות הספרייה הלאומית.
  6. ליאורה הררי עמדישירה האוהבת את החיים: סדנת כתיבה.

      13:30 – 14:30 | סבב שני

סדנאות פנים אל פנים שיתקיימו במכון הרטמן:

  1. יעל קרואל ועדי אפל טלאיך יוצרים "מילה טובה": בית-מדרש יוצר למילים ולכוונות טובות.
    (רק מי שנרשם לחלק א' של הסדנה בסבב הראשון, ממשיך לחלק הזה)
  1. יעל ליפשיץ"מה יש לך בבית" (מלכים-ב' ד', ב'): מקורות כוח פנימיים על-פי סיפור מקראי. לימוד ותרגילי כתיבה.
  2. ד"ר איילון אדלשטיין – מאי גבורה? איך מלמדים את ערך הגבורה על רקע מלחמת שבעה באוקטובר?
  3. ערנ שפיר – "עשוי מאותיות…": מבט על כוחן של אותיות בעקבות שירו של חיים גורי, ויצירתו של מוטי זעירא, "אותיות לנשמה".
  4. ד"ר רוני מגידוב – "אֵין אָדָם שַׁלִּיט בָּרוּחַ לִכְלוֹא אֶת הָרוּחַ" – קהלת והתבוננות ברוח האדם.

סדנאות שיתקיימו בזום:

  1. רננה אברוןהָרוּחַ שֶׁבַּחֹמֶר וְהַחֹמֶר שֶׁבְּרוּחַ: סמלים וסימנים חזותיים בתרבות. סדנת אומנות וטקסט.
  2. עמית צפרירמִלִּים, שֶׁמְּנַסּוֹת לָגַעַת: סדנת סְפּוֹקֶן-ווֹרְד (בשיתוף בית אבי חי).
  3. נעמה מרינברגעין טובה: סדנת צילום חווייתית בסמארטפון (בשיתוף בית אבי חי).
  4. אורי קרויזרתֵּן שַׁלְוָה וְתֵן גַּם כֹּחַ לְכָל אֵלֶּה שֶׁנֹּאהַב. סדנת שירה (בשיתוף הזמנה לפיוט מבית סנונית).
  5. אסנת פוקס ושרון מורןסדקים של אור: סדנת עמיות יהודית (בשיתוף הסוכנות היהודית).

 

 

הוספת תגובה
חיפוש
עיקבו אחרי מכון הרטמן
הרשמו לניוזלטר של מכון הרטמן

SEND BY EMAIL

The End of Policy Substance in Israel Politics