תמכו בנו

/
EN
הצטרפו לניוזלטר שלנו

השינוי המפתיע של דוד המלך, לפי הזוהר

לרגל חודש הספר העברי, חוקרים וחוקרות ממכון הרטמן מפנים זרקור לסיפור מיוחד ומעניין מתוך הספרים שכתבו. ד"ר רות קרא איוונוב קניאל מציגה תפיסת מין ומגדר נועזת מתוך חוכמת הקבלה
ד"ר רות קרא-איוונוב קניאל היא עמיתת מחקר במרכז קוגוד לחקר המחשבה היהודית ולהגות עכשווית במכון שלום הרטמן. היא חוקרת קבלה, פסיכואנליזה ומגדר, ומרצה בחוג לתולדות ישראל באוניברסיטת חיפה ובמכון ת"א לפסיכואנליזה. ספרה של קרא-איוונוב קניאל, "קדשות וקדושות -אימהות המשיח במיתוס היהודי", ראה אור בשנת 2014 וזכה בפרס פינס ובפרס וורבורג (סדרת הילל בן חיים, הקיבוץ המאוחד). ספרה "חבלי אנוש – הלידה בפסיכואנליזה ובקבלה" ראה אור בהוצאת כרמל בשיתוף עם סדרת "פרשנות ותרבות", 2018. ספרה החדש:

11

על פי המסורת, דוד המלך נקבר בהר ציון. אבל מדוע דווקא שם? לספר הזוהר יש הסבר שלא היה מבייש תיאוריות מגדריות בנות זמננו כמו טרנסג'נדריות או קוויריות.

סרטון שני בסדרת "יוצאים לאור", המתפרסמת לרגל חודש הספר העברי. חוקרות וחוקרים ממכון הרטמן מפנים זרקור לסיפור מיוחד ומעניין מתוך הספרים שכתבו. ד"ר רות קרא איוונוב קניאל מגלה שלפי הזוהר, ולמרות ריבוי נשותיו והישגיו בשדה הקרב, דוד המלך לא נתפס כה גברי כמו שניתן היה לשער.

סרטונים נוספים בסדרה:

הוספת תגובה
חיפוש
עיקבו אחרי מכון הרטמן
הרשמו לניוזלטר של מכון הרטמן

SEND BY EMAIL

The End of Policy Substance in Israel Politics