/ תוכנית בארי

לחטיבת הביניים

קסם המשנה

מבחר פרקי משנה
ספרי הלימוד של בארי מותאמים לתוכנית הלימודים בתחום תרבות יהודית-ישראלית ומשלבים מקורות יהודיים קלאסיים עם יצירות עבריות מודרניות. בספרי הלימוד שלנו תמצאו פסיפס מרתק של תרבות יהודית-ישראלית דינמית ורלוונטית לחיים עכשוויים. ספרי הלימוד מיועדים לכיתות ז'-י"ב ומאושרים ע"י משרד החינוך.

הספר קסם המשנה מיועד לתלמידי חטיבת הביניים בבתי הספר הממלכתיים.

קסם המשנה

כתיבה:
יוחאי עדן

הוצאה לאור:
תוכנית בארי, מכון שלום הרטמן

שנת הוצאה:
תשע"ב, 2012

 

 

 

הספר קיבל את אישור משרד החינוך.

לרכישה:

מהדורה מודפסת:
לוני כהן הוצאה-לאור, טלפון: 03-9518418, [email protected]

מהדורה דיגיטלית:
קלאסוס (Classoos). מחיר רשיון לעותק לשנה 13.73 ש"ח.


על הספר

הספר שלפניכם, “קסם המשנה”, הוא ספר נוסף בסדרת קס”מ (=קריאה בספרות מופת) שיוצאת לאור על ידי מכון שלום הרטמן. בסדרה זו נחשפים הלומדים למבחר מספרי המופת של המורשת היהודית (סידור התפילה, משנה תורה לרמב”ם ועוד).

לפניכם, מבחר משניות מתוך הסדרים נזקין, מועד וזרעים. כל פרק נפתח בעמוד שער, המציג את תמצית תוכנו של המסכת או פרק הנדונים בו. בתחילת כל פרק מובאות המשניות של הפרק כולו ברצף וללא ביאורים (מתוך מהדורת אלבק של ששה סדרי משנה). לאחר מכן מובאות המשניות כסדרן בפרק ולצידן ביאורים מפורטים והסברים הנוגעים למושגים ולאישים המופיעים במשנה. אנו מאמינים, שהמפגש עם אישים ומושגים בהקשרם המקורי במשנה, מאפשר הטמעה טבעית שלהם בעולמכם התרבותי.

בנוסף, תמצאו ליד כל משנה שאלות מנחות והפעלות לימודיות מגוונות, באמצעותם תוכלו להבין את הכתוב במשנה ולהתמודד עם עולמם המשפטי והערכי של מחבריהן.

אנו תקווה שהלימוד יהיה חווייתי ומשמעותי עבורכם ויאפשר לכם להיפגש עם עולמה של המשנה ויוצריה. תוכלו להתמודד באופן אישי עם משמעותם של ערכים אלו עבורכם באמצעות חשיבה, פעילות יוצרת ושׂיחַ כיתתי.

העיסוק בתכנים ובערכים הנידונים בספר מותנה בהבנת המשנה, רִקעה ולשונה. הבנה זו מאפשרת לימוד והיכרות עמוקה יותר עם עולמה של תרבות ישראל בכלל, ובפרט עם עולמה של המשנה שתרמה תרומה מכרעת בעיצוב פניה של היהדות בתקופה שלאחר חתימת המקרא.

אנו מאחלים לכם לימוד פורה ומהנה!

חיפוש
עיקבו אחרי מכון הרטמן
הרשמו לניוזלטר של מכון הרטמן

SEND BY EMAIL

The End of Policy Substance in Israel Politics