תמכו בנו

/
EN
הצטרפו לניוזלטר שלנו

יהדות ללא אשליה

מחבר.ת
אליעזר גולדמן
מוציא לאור
הוצאת מכון שלום הרטמן
שנת הוצאה​
2009

תקציר

אליעזר גולדמן (1918-2002) הוא אחד מהפילוסופים המקוריים והמעמיקים בדורנו. הגותו כוללת מחקר ויצירה פילוסופית עצמאית, והיא פורשת קריאה מחודשת של מקורות היהדות לאור המחשבה הפילוסופית בת זמננו. יצירתו הענפה, שפורסמה בחלקה בבימות שאינן נגישות לציבור הרחב, וחלקה האחר נותר גנוז, הולכת ונחשפת בהדרגה אחרי מותו. הספר שלפנינו, שמקבץ מאמרים ומקרים מתקופות שונות ובנושאים מגוונים מאפשר לקורא לעמוד על המקוריות והרבגוניות של יצירתו. קולו הצלולף השקט והבהיר של גולדמן זורה חדש על מגוון של שאלות ישנות וחדשות ועם כולן הוא מתמודד בדרך חדשה, יסודית ובהירה.

ספר זה הוא המשך לספר קודם: מחקרים ועיונים – הגות יהודית בעבר ובהווה (ירושלים תשנ"ז) שראה אור בחייו. הספר הנוכחי מאפשר לקורא להיכנס אל המעבדה שבה נולדו הרעיונות מתוך התמודדות עם חיי המעשה אל מול שאלות החיים בקיבוץ, בחברה הדתית, ובמדינה ההולכת ונבנית. אופיו הפתוח של הספר הוא הזמנה לקורא להיות שותף לשיחה יהודית חדשה ומקורית.

עורכי הספר הם פרופ' דני סטטמן מהחוג לפילוסופיה באוניברסיטת חיפה ופרופ' אבי שגיא, ראש התכנית ללימודי פרשנות ותרבות והמחלקה לפילוסופיה באוניברסיטת בר אילן ועמית מחקר בכיר במכון שלום הרטמן. שניהם ערכו גם את אוסף המאמרים הקודם של גולדמן.

חיפוש
עיקבו אחרי מכון הרטמן
הרשמו לניוזלטר של מכון הרטמן

SEND BY EMAIL

The End of Policy Substance in Israel Politics