תמכו בנו

/
EN
הצטרפו לניוזלטר שלנו

פרופ' דב שוורץ הוא חתן פרס ישראל למחשבת ישראל לשנת תשפ"ג

"קבע נורמות חדשות של שיטה ומחקר ברבים מתחומי חקר ההגות היהודית", קבעה ועדת הפרס בנימוקיה
קריירה אקדמית "יוצאת דופן". פרופ' דב שוורץ
קריירה אקדמית "יוצאת דופן". פרופ' דב שוורץ

פרופ' דב שוורץ, עמית מחקר במרכז קוגוד להגות ומחשבה יהודית עכשווית במכון הרטמן, הוא חתן פרס ישראל בתחום חקר מחשבת ישראל, פילוסופיה וקבלה לשנת תשפ"ג – כך הודיע שר החינוך יואב קיש.

בנימוקים להענקת הפרס ציינו חברי הוועדה כי "פרופ' דב שוורץ קבע נורמות חדשות של שיטה ומחקר ברבים מתחומי חקר ההגות היהודית. חיבוריו ממפים את החוגים הפילוסופיים שפעלו בספרד, בפרובנס ובביזנטיון בשלהי ימי הביניים. מחקריו עוקבים אחר תולדות הרעיונות וקבוצות הוגים בעלות מכנה משותף הגותי מובחן".

חברי הוועדה כתבו כי "ראוי לציין במיוחד את הדגשת הממד התיאולוגי בהגות הציונות הדתית ואת תרומתו רבת הערך לחקר מקומה של המוזיקה בהגות היהודית".

בוועדת הפרס, שבראשותו של פרופ' זאב גריס, היו שותפים גם פרופ' עמירה ערן, פרופ' זאב הרוי ופרופ' מנחם קלנר. הם ציינו כי הקריירה האקדמית של שוורץ הייתה "יוצאת דופן מבחינות רבות", וכי מחקריו הניבו יותר מ-50 ספרים וכ-300 מאמרים.

שוורץ הוא יליד חיפה, בוגר תנועת הנוער בני עקיבא וישיבת הסדר כרם ביבנה. את דרכו האקדמית החל באוניברסיטה הפתוחה ובאוניברסיטת בר אילן, שם הוא גם מכהן כחבר סגל עד היום. בשנת 2015 זכה בפרס א.מ.ת.

מחשבה יהודית מרתקת אותך? דואג לעתידה היהודי-דמוקרטי של ישראל? מתעניינת ביהדות שרלוונטית עבורך?

מלאו את פרטיכם וקבלו את הניוזלטר שלנו

עוד בנושא
חיפוש
עיקבו אחרי מכון הרטמן
הרשמו לניוזלטר של מכון הרטמן

SEND BY EMAIL

The End of Policy Substance in Israel Politics