תמכו בנו

/
EN
הצטרפו לניוזלטר שלנו

"חשוב שדמות האלוהים תהיה פחות שחור-לבן"

בהסכת "קיצור תולדות האלוהים", ראיין דב אלבוים חוקרות וחוקרים וניסה להעמיק איתם בדמות האלוהים ביהדות. מה הוא למד במסע הזה? ומיהו האלוהים שלו?
דב אלבוים הוא עמית מחקר במכון שלום הרטמן. אלבוים הוא סופר ועורך, חוקר יהדות בתחומים: מקרא, קבלה וחסידות. ממייסדי ה"ישיבות החילוניות" בישראל והיוזם והעורך הראשי של "תלמוד ישראלי על מגילת העצמאות". אלבוים הוא בוגר התכנית הבין-תחומית באוניברסיטת תל-אביב, והתמחותו האקדמית היא בפילוסופיה, בקבלה ובחסידות. הוא הוסמך לרבנות ישראלית מטעם בית המדרש לרבנות ישראלית של מכון הרטמן והמדרשה באורנים. אלבוים ערך והנחה במשך שנים ארוכות את תוכניות הטלויזיה " חוצה ישראל", "מקבלים שבת" ו"בין השמשות" ששודרו

השאלה "מי האלוהים שלך" היא אישית ואפילו קצת אינטימית – אבל היא בדיוק זו שעמדה במרכז הפודקאסט "קיצור תולדות האלוהים", שבו דב אלבוים ראיין 19 חוקרות וחוקרים על פנים שונים של אלוהים ביהדות, ועל תפיסת האלוהים של המרואיינים עצמם.

לקראת הקלטת הפרק האחרון של ההסכת, איריס קול ראיינה את אלבוים ברדיו 103. היא חלקה איתו את האלוהים כפי שחוותה אותו בעבר – קפדן ומטיל חרדה – ותהתה אם אמנם מוכרחים לראות אותו כך, או שהוא נתפס גם כחומל וטוב?

"מהעבודה על הסדרה למדתי עד כמה חשוב שדמות האלוהים תהיה בעלת יותר צבעים אפורים, ופחות שחורים ולבנים", אמר אלבוים לקול. "חשוב שנרגיש זכות לאלוהות אישית יותר, ספציפית. היצירה של האדם את הדמות של אלוהים בקרבו הופכת להיות משימת חיים, ויש בזה הרבה מקום למשחק, לחירות ולפלורליזם".

מוזמנים ומוזמנות להצטרף לערב המסכם של "קיצור תולדות האלוהים", שבמהלכו יתיישב אלבוים בכיסא המרואיין.

עוד בערב: הרצאות קצרות מאת ד"ר אורית אבנרי בנושא "האם אלוהים היה בשושן הבירה?" ומיכה גודמן על "אלוהים של הרמב"ם מול אלוהים של הקבלה".

הוספת תגובה
חיפוש
עיקבו אחרי מכון הרטמן
הרשמו לניוזלטר של מכון הרטמן

SEND BY EMAIL

The End of Policy Substance in Israel Politics