/ תוכנית בארי

הייד-פארק אשל הנשיא

יום הזיכרון לרצח ראש הממשלה יצחק רבין היה יום שיא בכפר הנוער אשל הנשיא | כתב: יורם גלילי

יום הזיכרון לרצח ראש הממשלה יצחק רבין היה יום שיא בכפר הנוער אשל הנשיא.

הייד פארק אשל הנשיא

לקראת המועד נערכו בכל כיתות בית הספר שיעורים בנושא "הסכמי אוסלו – מאז ועד היום", וכן התארחו תלמידי החט"ב בחדר זיכרון שהוכן ע"י תלמידי הפנימיה ובו, בין השאר, נשאלה השאלה "על מה היית מוכן לוותר בעבור השלום?".

ביום הזיכרון עצמו ענו כל המורים המקצועיים על השאלה "איפה הייתי ומה עשיתי ב-4.11.1995" – כל מורה בכיתה שבה לימד/ה. לאחר מכן נערך לימוד בית מדרשי בכל כיתות בית הספר בהנחיית תלמידי שכבה י"ב, שבמרכזו נושא הפשרה והמחלוקת. תלמידי י"ב וכן מורי בית הספר עברו הכנה מיוחדת ללימוד הזה, שהוכן ע"י רכזת בארי דפנה ג'ראפי והרכזת החברתית שלומית בר, בשיתוף מורים נוספים. בעקבות מפגשי ההכנה שונה שוב דף הלימוד והותאם, כך שזו היתה למעשה יצירה משותפת של מורי בית הספר ותלמידי י"ב.

מיד בתום הלימוד יצאו כל תלמידי בית הספר ל"הייד פארק" ענק, שבו דנו בשאלה שתלמידי החט"ב כבר הכירו מקודם: "על מה היית מוכן לוותר בעבור השלום?".

הייד פארק אשל הנשיא

בהייד פארק התבטאו תלמידים ותלמידות מכל שכבות בית הספר, מורות, מורים וחברי הנהלה. למרות הנושא הטעון והמורכב, נשמרו שפה מכובדת וגישה מכבדת. כמעט כל דובר או דוברת סתרו את הדובר שקדם להם, ובכל זאת הצלחנו לקיים שיח (אפילו מעמיק יותר ממה שחשבנו שיהיה) גם במסגרת ההייד פארק, וכך גם להרגיש דמוקרטיה וחופש ביטוי בפעולה.

הייד פארק אשל הנשיא

הייד פארק אשל הנשיא

סרטון על יום הזיכרון בבית הספר, בהפקת "מתוק" – מגמת התקשורת והקולנוע של בית הספר

עוד בנושא
חיפוש
עיקבו אחרי מכון הרטמן
הרשמו לניוזלטר של מכון הרטמן

SEND BY EMAIL

The End of Policy Substance in Israel Politics