תמכו בנו

/
EN
הצטרפו לניוזלטר שלנו

תמה שביתת רעב לעצירת החקיקה והמחאה: "אסור לנו להיכשל שוב בלהיות יחד"

קואליציית ארגונים, ובהם רשת הרבנות הישראלית, הפגשו בין אנשים המצויים במחלוקת לשיח ב"מאהל ההסכמות". היו גם מי ששבתו שם רעב. הבוקר הפסיקו את שביתתם בקריאה להמשך האיחוי
מאהל ההסכמות
מאהל ההסכמות

לפני שבוע וחצי, ביום ראשון ה-19.3.23, פתחה הרבה תמר אלעד-אפלבום – מייסדת ורבה בקהילת ציון ומייסדת ומראשי בית המדרש לרבנות ישראלית מבית מכון הרטמן והמדרשה באורנים – בשביתת רעב ב"מאהל ההסכמות", שהיתה בין יוזמיו, ביחד עם אודי ליאון, הרבנית הדסה פרומן, הרב אבידן פרידמן ושותפים נוספים.

המאהל הוקם בראשית החודש לצורך מפגשים בין אנשים המצויים במחלוקת, מתוך רצון לקדם הסכמות בין חלקיה השונים של החברה הישראלית.

במודעה משותפת של הארגונים השונים המעורבים ביוזמה, ובהם – רשת הרבנות הישראלית, הקיבוץ הדתי, פורום "קולך", הקונגרס הישראלי – קראו השובתים להפוגה בחקיקה והפוגה במחאות עד אחרי יום העצמאות.

הבוקר, יום שלישי, ה-28.3.23, עם סיום שביתת הרעב, קראה הרבה תמר לציבור להמשיך במסע האיחוי וההקשבה, וכתבה מסר לתומכי המאהל, וכן לבוגרים והבוגרות של רשת הרבנות הישראלית:

"צריך לאכול, וחשוב לאכול, וטוב וטעים ודרוש מאד מאד. אבל בימי שביתת הרעב, היו אלה אנשים מופלאים ושונים, שלא הכירו קודם, שקיבלו זה מזו ונתנו זה לזו הזנה. הזנה מסוג אחר, מזון מלכות של החברה הישראלית המגוונת והיקרה, הסכמה שהיא הדבר החשוב ביותר לכולנו, ועליה מגינים יחד ומתכנסים וצמים ושומרים.

"הבוקר סיימנו לשבות רעב, אבל עכשיו שהוכרזה ההשהייה, זו רק ההתחלה. מסע ארוך מחכה למאהל ההסכמות ולכל החברה הישראלית כולה. זה יהיה מסע חיינו והוא צריך להמשיך מיד, תוך כדי תקופת ההשהייה. מסע איחוי והקשבה לכאבים של כולם, מסע היכרות ומתינות ופיוס בינינו.

"כי יש הרבה ממה לחשוש. מסיבוב נוסף, מהתלקחות והעמקת כעס ועלבון. אנחנו כמו סירה קטנה במים סוערים, כולנו עליה והמים בינינו מלאים וספוגים כאבים וכעס. גם מסביבנו, מפלס הניתוק והניכור בעולם כולו עולה. ובארץ האהובה והבוערת הזו, המשימה המיידית היא להביא את הסירה היחידה שלנו בשלום אל חוף מבטחים.

"בימים האחרונים חשבתי הרבה על המילים של התקווה. כל עוד בלבב פנימה. כלומר: כל עוד יש לי בלב את הפנים של כל האחים והאחיות שלי. רק כשאני מכירה אותם, מכירה בהם, נושאת אותם איתי בלבי, דואגת לשלומם יחד עם שלומי, רק אז יש לנו תקוה.

"אנחנו גרועים בלהיות ביחד לאורך זמן רב, כבר נכשלנו בזה, ופשוט אסור שניכשל גם הפעם. פסח והחגים הלאומיים הם ההזדמנות שלנו, להיפגש פנים אל פנים, להקשיב, להתקרב, להכיר, לשמור עלינו ולהציל את עצמנו, כדי שנוכל להגיע ולחיות יחד על חוף מבטחים.

בימים הקרובים נעדכן.
בתפילה ובתקווה, תמר"

מוזמנים ומוזמנות לצפות בדבריה של הרבה תמר אלעד-אפלבום, אתמול, (27.3.23), לפני הודעתו של ראש הממשלה על השהיית החקיקה.

11

 

מחשבה יהודית מרתקת אותך? דואג לעתידה היהודי-דמוקרטי של ישראל? מתעניינת ביהדות שרלוונטית עבורך?

מלאו את פרטיכם וקבלו את הניוזלטר שלנו

הוספת תגובה
חיפוש
עיקבו אחרי מכון הרטמן
הרשמו לניוזלטר של מכון הרטמן

SEND BY EMAIL

The End of Policy Substance in Israel Politics