תמכו בנו

/
EN
הצטרפו לניוזלטר שלנו

הגדת עם: לאנה זילברמן סולוביי על השאלה שצריך לשאול בליל הסדר

המסורת היהודית רואה חשיבות בעצם שאילת השאלות, ובליל הסדר אנחנו רגילים לשאול "מה נשתנה". לאנה זילברמן סולוביי מציעה לנו לשאול גם "מה נשנה?"
לאנה זילברמן סולוביי היא בוגרת בית המדרש לרבנות ישראלית. נוסף לכך, לאנה מנהלת תחום חיים משותפים במכון מרחבים, מורת דרך פעילה בארץ ובחו"ל,  אשת חינוך, מרצה,  מנחת קבוצות וסדנאות למודעות עצמית, פעילה חברתית בנושאי שלום ושיח בינדתי וכן פעילה בתנועה הרפורמית. ללאנה תואר שני במדעי היהדות מאוניברסיטת ספרטוס בשיקגו, תואר ראשון בלימודי מזרח אסיה מהאוניברסיטה העברית ותואר ראשון נוסף במוסיקה מהאקדמיה למוסיקה בירושלים. היא עלתה לארץ ממוסקבה, בריה"מ, בגיל 8. גדלה בנתניה ושירתה בצה"ל בחיל המודיעין. כיום מתגוררת במבשרת

11

בהגדה לפסח של התנועה ליהדות מתקדמת, "הגדה לזמן הזה", מלמד אותנו הרב יהוידע עמיר, על חשיבותה של שאלה. בעודנו שואלים "מה נשתנה", קורא לנו הרב עמיר לעצור, ולהרהר כיצד שונה הלילה הזה ומה הוא בא ללמדנו.

לאנה זילברמן סולוביי מציעה כי כאשר נשאל בפסח הזה "מה נשתנה", נשאל גם "מה נשנה?". אם כל אחד ואחת מאיתנו יסכים לפעול לשינוי קטן, במשהו, ולהיטיב בעולם עם מישהו, הרי לבטח כאשר נשאל "מה נשתנה" בפסח הבא, יהיה מצבנו כיחידים ובעיקר כחברה – טוב הרבה יותר.

אהבתם? עוד סרטונים של "הגדת עם" – בעמוד הפרויקט

עוד בנושא
הוספת תגובה
חיפוש
עיקבו אחרי מכון הרטמן
הרשמו לניוזלטר של מכון הרטמן

SEND BY EMAIL

The End of Policy Substance in Israel Politics