תמכו בנו

/
EN
הצטרפו לניוזלטר שלנו

רשת הרבנות הישראלית בצעדת השוויון 2022

יחד עם עשרות ארגוני חברה אזרחית הצטרפה הרשת ליוזמת צעדת השוויון, מתוך תפיסה שהחתירה לצמצום הפערים הממוסדים בין הפריפריה והמרכז ערך אנושי ויהודי
מיכל זמיר היא ראש הישיבה החילונית של בינ"ה בבאר שבע. עמיתה בבית המדרש לרבנות ישראלית של מכון הרטמן ומדרשת אורנים. בתפקידיה הקודמים עסקה בניהול תכניות חברתיות מגוונות, בחיזוק החוסן קהילתי, ובהובלת תהליכי שינוי חברתי. מיכל מבקשת לפעול מתוך שמחה, להפוך מורכב לפשוט מבלי לאבד את העומק, למצוא במקורות היהודיים והישראליים רלוונטיות ליצירת מרחבי שיחה של קרבה ויחד. בוגרת תואר ראשון בעבודה סוציאלית ותואר שני במנהל עסקים במסלול מנהיגות חברתית. בוגרת לימודי הנחיית קבוצות ובתי מדרש,

השמים משתנים לעיני החקלאים. אחרי שנת שמיטה, שבה תרגלנו שחרור והנחת הרכוש, שבה ביקשנו לאזן את סדרי הכוחות, עוד רגע תפרוץ לחיינו שנה חדשה. השנה שאחריה היא אולי חשובה יותר משנת השמיטה עצמה. שנה שמבקשת שלא נידרדר חזרה להרגלים ישנים, זו שנה ששואלת- ומה עכשיו? מה למדת? איך תנהג אחרת?

במקצב החיים היהודי, שנת תשפ"ג הנכנסת היא כמו יום ראשון בכיתה א', לוח חלק והזדמנות לספר את הסיפור מחדש, להטיל ספק במה שהכרנו כמציאות מובנת מאליה.

כהכנה למשימה הזו ממש מגיע חודש אלול, מעודד אותנו לעבודת נפש של התעוררות והסרת המחסומים, חיזוק הידיעה שתמיד אפשר לשנות ולתקן. אלול מלשון  "ומל ה' אלוהיך את לבבך ואת לבב זרעך" (דברים, ל, ו'). השמיטה של ערלת הלב היא עבודה יומיומית, עבודה מתמדת שמבקשת להתבונן במציאות בעיניים חדשות וחפצות בעשיית חסד וצדק.

מה בעיתוני הערב מבשרת הכותרת? היא מבשרת על מציאות שהתרגלנו אליה ושאותה יש לתקן: בישראל 2022 הסיכוי של ילד מהפריפריות לשפר את מצבו הכלכלי עד סוף חייו, הוא הנמוך במערב. פערי ציוני הבגרות אדירים, תושבי הפריפריות חיים בממוצע כ4 שנים פחות מאשר החיים במרכז, והשכר הוא כחצי מהשכר במרכז הגיאוגרפי והכלכלי.

צעדת השוויון

עם החצבים, נתייצב גם אנחנו. מוזמנות ומוזמנים לפתוח את שנת תשפ"ג עם דרישה לצדק- בצעדת השוויון! יחד נביא את נושא הפערים בין הפריפריה למרכז לסדר היום הציבורי ונדרוש מהמדינה לפעול לצמצום הפערים בתחומי חינוך, בריאות, דיור, תעסוקה, תחבורה ורווחה.

רשת הרבנות הישראלית, יחד עם עשרות ארגוני חברה אזרחית, הצטרפה ליוזמת צעדת השוויון במטרה למקד זרקור על אי השוויון בחברה הישראלית, לצמצם את הפערים הממוסדים בין הפריפריה והמרכז ולדרוש שוויון וצדק לפריפריות החברתיות והגאוגרפיות בבחירות הקרובות. בין הצועדים, פעילים חברתיים, ראשי ערים ומועצות אזוריות ומקומיות, תנועות נוער, ארגונים חברתיים ואזרחים מודאגים שיצעדו יחד מדרום ומצפון לכיוון הכנסת בדרישה מראשי המפלגות להכיר בפערים הקיימים בין המרכז והפריפריה ולשלב במצען רשימה של דרישות לצמצום הפערים.

הצעדה תיפתח ביום ראשון ה-18.9 בקריית שמונה ובאר שבע ותעבור בישובים שונים ביניהם רהט, טבריה, ובית שמש. הצעדה תסתיים ביום חמישי ה-22.9 בירושלים.

כאן תמצאו פרטים נוספים אודות תוואי הצעדה והפעילות במוקדים השונים, את דף הדרישות, והיעדים שגובשו סביב נושאי ליבה.

עדכונים שוטפים תמצאו בעמוד הפייסבוק 

הצטרפו אלינו לפתיחת שנה חדשה עם דרישה לצדק חברתי ושמיטת הפערים, נתראה בצעדת השוויון!

הוספת תגובה
חיפוש
עיקבו אחרי מכון הרטמן
הרשמו לניוזלטר של מכון הרטמן

SEND BY EMAIL

The End of Policy Substance in Israel Politics