תמכו בנו

/
EN
הצטרפו לניוזלטר שלנו

דניאל הרטמן: "יהדות ארה"ב מאתגרת אותנו להתחדש"

נשיא מכון הרטמן נשא דברים בכנס התפוצות של מקור ראשון. לדבריו, בניסיון להישאר רלוונטית בשוק הדעות, יהדות התפוצות מציעה רעיונות חדשניים - שמאוחר יותר מאומצים גם בישראל
הרב ד"ר דניאל הרטמן הוא נשיא מכון שלום הרטמן, ומנהל פרויקט iEngage. הוא בנה וייסד תוכניות לימוד מקיפות בתחומי החינוך, ההכשרה וההעשרה לחוקרים, מחנכים, רבנים ומנהיגים דתיים וחילוניים בישראל ובצפון אמריקה. הוא מסאי, בלוגר, ומרצה בעל שם, שעוסק, בין היתר,  בפוליטיקה הישראלית, ביהדות, ובקהילה היהודית. להרטמן תואר דוקטור לפילוסופיה יהודית מהאוניברסיטה העברית, תואר שני לפילוסופיה מדינית מאוניברסיטת ניו יורק, תואר שני בלימודי דתות מ-Philadelphia, Temple University והסמכה לרבנות ממכון שלום הרטמן. הוא מחברו של הספר

11

התפיסה הישראלית הנפוצה שוללת את החיים בגולה, ורואה את העלייה לארץ כאפשרות הטובה ביותר ליהדות משמעותית. אלא שתפיסה מעין זו לא רק יוצרת ריחוק בין יהודי ישראל והעולם, אלא גם מחמיצה את הרעיונות שיהדות התפוצות משכללת, מחדשת, ומחדדת. דברים ברוח זו אמר נשיא מכון הרטמן, הרב ד"ר דניאל הרטמן, בכנס "עם עולם" של עיתון מקור ראשון, שנערך השבוע ועסק ביהדות התפוצות.

הרטמן טען בדבריו כי בעוד שבישראל אדם יכול להחזיק בזהות יהודית ללא כל מאמץ, בצפון אמריקה למשל, היהדות חייבת להישאר אטרקטיבית כדי להישאר רלוונטית בשוק הזהויות.

"מעמד האישה ומגדר, היחס ללהט"בים ואפילו מוזיקה לריטואלים הם חלק מהחידושים ביהדות שלא הומצאו כאן בישראל, אלא ביהדות צפון אמריקה", אמר והוסיף: "כל ישראל לא רק ערבים זה לזה, אלא גם צריכים לכבד זה את זה, וגם ללמוד זה מזה".

הוספת תגובה
חיפוש
עיקבו אחרי מכון הרטמן
הרשמו לניוזלטר של מכון הרטמן

SEND BY EMAIL

The End of Policy Substance in Israel Politics