תמכו בנו

/
EN
הצטרפו לניוזלטר שלנו

דניאל הרטמן בערוץ 13: "אני לא רוצה ארץ ישראל שלמה, אני רוצה שהעם יהיה שלם"

"הרבה אנשים בציונות הדתית רואים בארץ ישראל את המצווה הכי חשובה כתנאי לגאולה," אמר הרטמן כשנשאל על סוגיית החטופים. "בעיניי חשוב יותר מה קורה בארץ ישראל, אלו ערכים יש כאן"
הרב ד"ר דניאל הרטמן הוא נשיא מכון שלום הרטמן. הרטמן מנחה יחד עם יוסי קליין הלוי את הפודקאסט עטור הפרסים For Heaven’s Sake, המדורג בעקביות כפודקאסט היהדות הפופולרי ביותר בארצות הברית, קנדה, בריטניה, אוסטרליה ודרום אפריקה, ואת הפודקאסט "למען השם" עם דב אלבוים. הוא בנה וייסד תוכניות לימוד מקיפות בתחומי החינוך, ההכשרה וההעשרה לחוקרים, מחנכים, רבנים ומנהיגים דתיים וחילוניים בישראל ובצפון אמריקה. הוא מסאי, בלוגר, ומרצה בעל שם, שעוסק, בין היתר,  בפוליטיקה הישראלית, ביהדות, ובקהילה

11

"העמדה הפוליטית של הציונות הדתית מאוד חד גונית: להמשיך את המלחמה עוד שלב ועוד שלב," בדברים אלה פתח נשיא מכון הרטמן, הרב ד"ר דניאל הרטמן, את הראיון שקיים בערוץ 13 בתוכנית "אזור מלחמה" עם ברוכי קרא ביום רביעי, 3.7.2024.

הוא נשאל על המתח בין עמדת הנהגת הציונות הדתית בעד יישוב חבל עזה מחדש, לבין חתירה לשיחרור החטופים.

"זה לא משום שבצלאל סמוטריץ' לא דואג לחטופים. אין אדם בציונות הדתית שלא מתפלל יום יום על חזרתם של החטופים," הדגיש הרטמן. "הציונות הדתית הוסיפה מצוות שבין אדם לקהילתו. בעיני סמוטריץ, מהות המצוות בין אדם לקהילתו היא יישוב ארץ ישראל. אני מאידך, מרגיש מחויבות לעם ישראל. ובעיניי, יותר מארץ ישראל השלמה, חשוב עם ישראל השלם."

מה קרה לציונות הדתית, שכבר לא מקבלת את העמדה הזו?

"יש הרבה פנים ליהדות, ולציונות הדתית," הזכיר הרטמן. "לצערי, הרבה אנשים בציונות הדתית התקשרו לממד הרואה בארץ ישראל את המצווה החשובה מכל. בעיניי חשוב יותר מה קורה בה, באלו ערכים אנחנו דבקים. מבחינתי, החתירה לשחרור החטופים היא מילוי הציווי התלמודי: מה שעליך שנוא, אל תעשה לחברך."

הוספת תגובה
חיפוש
עיקבו אחרי מכון הרטמן
הרשמו לניוזלטר של מכון הרטמן

SEND BY EMAIL

The End of Policy Substance in Israel Politics