תמכו בנו

/
EN
הצטרפו לניוזלטר שלנו

נשיא מכון הרטמן באסיפת משפחות חטופים מול בית הנשיא: חובתי היא לעמוד איתכם

הרב ד"ר דניאל הרטמן סיפר על נגיעתו האישית לנושא, כמי שגיסו נעדר בקרב במשך שנתיים, ואמר: חובתי לעמוד עם משפחות והחטופים שאין להם קול, לוודא שהחזרתם בחיים הוא לא סיסמה, אלא משימה לאומית
הרב ד"ר דניאל הרטמן הוא נשיא מכון שלום הרטמן, ומנהל פרויקט iEngage. הוא בנה וייסד תוכניות לימוד מקיפות בתחומי החינוך, ההכשרה וההעשרה לחוקרים, מחנכים, רבנים ומנהיגים דתיים וחילוניים בישראל ובצפון אמריקה. הוא מסאי, בלוגר, ומרצה בעל שם, שעוסק, בין היתר,  בפוליטיקה הישראלית, ביהדות, ובקהילה היהודית. להרטמן תואר דוקטור לפילוסופיה יהודית מהאוניברסיטה העברית, תואר שני לפילוסופיה מדינית מאוניברסיטת ניו יורק, תואר שני בלימודי דתות מ-Philadelphia, Temple University והסמכה לרבנות ממכון שלום הרטמן. הוא מחברו של הספר

 

 

במוצ״ש האחרון קיים המטה למען החטופים התאספות חירום מול בית הנשיא תחת הדרישה: "שימו מתווה ישראלי על השולחן, גייסו את מדינות העולם לתמיכה בו והציגו לנו אותו." המוחים מסרו גם: "נבקש לשלוח חיזוק וחיבוק לחיילי צה״ל. דעו שאנחנו אוהבים אתכם, עומדים מאחוריכם ומתפללים לשלומכם."

בין הדוברים היה הרב ד"ר דניאל הרטמן, שאמר:

"אני עומד כאן הערב כמו חלקים גדולים מהעם, כמו כולכם, שרוצים לעמוד איתכן, המשפחות, ולהרגיש איתכן. להיות מאוחדים איתכן, להיות הגב שלכן.

"כמו רוב העם אני מנסה להבין מה חובותיי, איך עליי למלא אותן? מה אני חייב לחטופים? מה אני חייב למשפחות? מה אני חייב למדינה?"

הרטמן ביקש להדגיש, שהוא "לא אובייקטיבי":

"לפני 41 וחצי שנים, בשנת 1982, גיסי אהרל'ה כץ זכרונו לברכה נפל לידי כוחות סוריים כשמטוסו הופל. שנתיים עברו עד שהוא חזר אלינו כחלל.

"מעל לשנה עטפו אותנו ספק, חרדה, פחד, אי ודאות. במשך שנתיים נעצרו חייה של אחותי, חיי שנתיים הוריו ואחותו. אני זוכר פגישות עם הצבא, הצלב האדום, כתיבת מכתבים, חבילות. חיפוש אחר מידע מהימן שהמדינה לא סיפקה אותה. בדידות.  לא יודעים למי להאמין.

"המון שנים עברו, זוכרים סיפורים, אבל הרגשות כבר מעורפלים. אך ברור לי מה חובתי.

"חובתי היא לעמוד ביחד עם המשפחות והחטופים שאין להם קול, לוודא שהחזרת החטופים בחיים הוא לא סיסמה אלא משימה לאומית."

מחשבה יהודית מרתקת אותך? דואג לעתידה היהודי-דמוקרטי של ישראל? מתעניינת ביהדות שרלוונטית עבורך?

מלאו את פרטיכם וקבלו את הניוזלטר שלנו

הוספת תגובה
חיפוש
עיקבו אחרי מכון הרטמן
הרשמו לניוזלטר של מכון הרטמן

SEND BY EMAIL

The End of Policy Substance in Israel Politics