"הכאוס הוא המנגנון המרכזי הפועל בישראל". רב שיח על לקחי הקורונה. הקדמה

מולי להד, תהלה פרידמן, מרזוק אל-חלבי, בצלאל כהן ומאיר קראוס על לקחי הקורונה - לקראת התמודדות עתידית של החברה הישראלית עם משברים קשים

משבר הקורונה חשף שורה של כשלים משמעותיים בהתנהלותן של החברה הישראלית ושל מערכות השלטון שלה. בעיקר בלטו לעין כשל ברמת הנכונות של אזרחים רבים לציית להנחיות, גם במצב חירום ממשי, וכשל מקביל בנכונות ויכולת השלטון לאכוף את הוראותיו, בעיקר מול ציבורים חזקים ומאורגנים. בנוסף בלט כלשונה של המערכת המדינתית המרכזית לספק מענה מוצלח ומהיר לכל מצוקות האזרחים, במיוחד במצב של משבר מהיר ומתגלגל המייצר בעיות חדשות כמעט מדי יום.

לקריאת הגיליון המלא בגרסת דפדוף

מתוך הנחה שהחברה הישראלית עלולה לעבור בעשורים הקרובים לא מעט משברים כאוטיים ועמוקים – מגפות נוספות, מצוקות כלכליות, רעידות אדמה, התקפת טילים רחבה ועוד – כנסנו יחד חמישה מומחים מתחומים שונים וביקשנו לשמוע מהם על התובנות שהם רכשו מימי הקורונה לקראת התמודדות עם משברים עתידיים: המומחה לטיפול בטראומות פרופ' מולי להד; חברת הכנסת לשעבר תהלה פרידמן; חוקר החברה הערבית ד"ר מרזוק אל-חלבי; הפעיל החרדי הרב בצלאל כהן; ואיש החינוך מאיר קראוס. הדברים המובאים כאן הם תמצות דבריהם מתוך השיחה המשותפת שנערכה לפני מספר שבועות.

השארת תגובה