תמכו בנו

/
EN
הצטרפו לניוזלטר שלנו

מרכז הטקסים של מכון הרטמן – הצעה לכיוון הלב לפני הדלקת נרות חנוכה בימי המלחמה

גם בתקופות הכי חשוכות, אבותינו ואמותינו האמינו בכוחם לשנות את המציאות, אפילו בהדלקת אור קטן. האתר "מילים וטקסים של צער ונחמה" מציע טקסטים לקריאה לפני הדלקת נרות החג השנה

קובץ PDF מקושר:


חנוכה, חג האורים, הגיע, אבל אנחנו בימים חשוכים מאוד. לרבים מאתנו קשה לחגוג – הלב אַבֵל עם מי שאיבדו את אהוביהם ובוכה על האימה וההרס. לרבים מאתנו קשה לנשום עד שיחזרו הביתה כל החטופים והחטופות ולוחמינו ישובו בשלום כמנצחים. ובכל זאת אנחנו כאן, ביחד, מדליקים נר של חנוכה שמזכיר לנו שגם בתקופות חשוכות ביותר, אבותינו ואימותינו האמינו בכוחם לשנות את המציאות בהדלקת אור קטן ועוד אחד, שהצטרפו לאורות רבים. אולי כך, ביחד, נצליח להגביר את האור ולהאמין בטוב שקיים בעולם. לפניכם הצעה של אתר מרכז הטקסים במכון הרטמן, לטקסטים שיש בהם כדי לכוון את הלב לפני הדלקת נרות חנוכה.

לכל יום בחרנו ערך יהודי–ישראלי שמחבר בין חנוכה לימים אלה. מי ייתן ונרות חנוכה אלו יאירו את חשכת הימים האלה, בלבנו פנימה, ומאתנו יאירו לעם ולעולם כולו, ויעניקו השראה, אומץ ותקווה. מוזמנים ומוזמנות למצוא את הטקסטים באתר הטקסים שלנו ולהוריד את החוברת משם, או להיכנס אליה כאן:

 

 

אנחנו מאמינים בכוחו המרפא והמחבר של הטקס וערים למקומו המרכזי במסורת היהודית לדורותיה: שכן הטקס מביא לידי ביטוי את הערכים המשותפים של הקהילה, ומחזק את כוחם של חברותיה וחבריה. אנחנו מקווים שהאתר מציע לקהילות מגוונות דרכים לקיים טקסים המתאימים להן.

בימים האחרונים עלה לאויר אתר חדש שהוקם על ידי מרכז הטקסים במכון הרטמן, האתר מכנס טקסטים, טקסים ותפילות לימי המלחמה והאובדן האלה, מתוך רצון להציע לקהל הישראלי מילים ותפילות של נחמה ואבלות, ודרכים לבטא את הכאב ואת מורכבות החיים בתקופה הקשה הזו.

הטקסים שיצרנו והתפילות והטקסטים שאספנו מציעים מגוון של תפיסות יהודיות (דתית, מסורתית, רפורמית, חילונית) מתוך רצון לאפשר לכל קהילה ולכל משפחה בחירה בשפה ובדרך המתאימה לה, ומתוך תקווה להבליט את עוצמתן של הדרכים כולן, ואת הכוח שלהן יחד.

 

 

עוד בנושא
הוספת תגובה
חיפוש
עיקבו אחרי מכון הרטמן
הרשמו לניוזלטר של מכון הרטמן

SEND BY EMAIL

The End of Policy Substance in Israel Politics