חיפוש מתקדם  


    הוצאה לאור   ספרי ההוצאה לאור  
מרכז קוגוד לחקר המחשבה
היהודית ולהגות עכשווית
מכון שלום הרטמן
צפון אמריקה
המרכז לזהות
ישראלית יהודית
 
 
 
  • 50 ₪
  • עברית
  • 2009
  • ספרים קשורים
אליעזר גולדמן
יהדות ללא אשליה

 

אליעזר גולדמן (1918-2002) הוא אחד מהפילוסופים המקוריים והמעמיקים בדורנו. הגותו כוללת מחקר ויצירה פילוסופית עצמאית, והיא פורשת קריאה מחודשת של מקורות היהדות לאור המחשבה הפילוסופית בת זמננו. יצירתו הענפה, שפורסמה בחלקה בבימות שאינן נגישות לציבור הרחב, וחלקה האחר נותר גנוז, הולכת ונחשפת בהדרגה אחרי מותו. הספר שלפנינו, שמקבץ מאמרים ומקרים מתקופות שונות ובנושאים מגוונים מאפשר לקורא לעמוד על המקוריות והרבגוניות של יצירתו. קולו הצלולף השקט והבהיר של גולדמן זורה חדש על מגוון של שאלות ישנות וחדשות ועם כולן הוא מתמודד בדרך חדשה, יסודית ובהירה. 

ספר זה הוא המשך לספר קודם: מחקרים ועיונים - הגות יהודית בעבר ובהווה (ירושלים תשנ"ז) שראה אור בחייו. הספר הנוכחי מאפשר לקורא להיכנס אל המעבדה שבה נולדו הרעיונות מתוך התמודדות עם חיי המעשה אל מול שאלות החיים בקיבוץ, בחברה הדתית, ובמדינה ההולכת ונבנית. אופיו הפתוח של הספר הוא הזמנה לקורא להיות שותף לשיחה יהודית חדשה ומקורית. 

עורכי הספר הם פרופ' דני סטטמן מהחוג לפילוסופיה באוניברסיטהת חיפה ופרופ' אבי שגיא, ראש התכנית ללימודי פרשנות ותרבות והמחלקה לפילוסופיה באוניברסיטת בר אילן ועמית מחקר בכיר במכון שלום הרטמן. שניהם ערכו גם את אוסף המאמרים הקודם של גולדמן.

תוכן עניינים, מבוא ופרק ראשון

הוצאה לאור:

הוצאת מכון שלום הרטמן

סדרה: סדרת יהדויות        
שם הספר:
יהדות ללא אשליה
שם המחבר:
אליעזר גולדמן
שנת הוצאה לאור: תשס"ט, 2009
שפה: עברית
תרגום/מקור: מקור
עורכים אחראיים: משה אידל, מנחם פיש 
עורך: דרור ינון
עורך הסדרה: דרור ינון
 דאנאקוד: 10-888410 
 ISBN: 978-965-07-1709-4
 כריכה: כריכה רכה
 מספר עמודים: 378
מחיר: 50 ש"ח