/ תוכנית בארי

זכר ליציאת מצרים – ידיעון ניסן תשעט

על פי הבאר - ניסן תשע"ט - הצעה לשיעורי חינוך ועדכונים מהנעשה בתכנית בארי

ניסן תשעט


סמינר שבת בארי
צוות בארי מברך את מנהלי בתי הספר והרכזים, שותפינו לדרך – ברוכים הבאים לסמינר השבת השנתי של תוכנית בארי. מאחלים לכם שבת חווייתית, מעניינת ופוריה – שבת שכולה מחלוקת לשם שמיים.

מכל צוות באריזכרונות הם נשמתה של האהבה. הם חומר הגלם שממנו עשויים הגעגועים, האבל וגם התקוות. השירים, הסיפורים והיצירות המוסיקליות היפות בעולם נכתבו כזכרון דברים שהיו… עמים יוצאים למלחמות בגלל זכרונות.
יורם יובל / סערת נפש


ים ויבשה

זכירה ושיכחה כמו ים ויבשה – פרויקט על מועדי הזיכרון
מפסח ועד יום ירושלים מתחילה תקופת חגים ואירועים שבמרכזם עומד הזיכרון. בסדרת שיעורים זו אנו מציעים את הזיכרון כערך, ככח וכעול בתרבות היהודית–ישראלית.
סדרת השיעורים מורכבת משיעור פתיחה כללי בנושא זיכרון, ושלושה שיעורים בהם נתייחס למוטיב הזיכרון שבכל אחד מהמועדים: פסח כזיכרון סביב השולחן המשפחתייום השואה – הגוף שזוכרויום הזיכרון – השיר כאמצעי זיכרון והנצחה.

לשיעור הפתיחה לחצו כאן


יום הזיכרון
כי שירי הוא בת קול ברוח
ליום הזיכרון יש מאפיינים שונים שאחד מהם הוא שירי הזיכרון, אלה שנכתבו על הנופלים ואלה שנכתבו על ידם. בשיעור נתייחס לשירים כאמצעי לזיכרון ולהנצחה.
למעבר לשיעור לחצו כאן

מספר
מספר. זהות. זיכרון
אחד הסמלים הטבועים בזכרון הקולקטיבי שלנו מהשואה הוא המספר על הזרוע. בשיעור נדון בהפיכתו של סמל זה לחיבור אישי לזכרון השואה.
למעבר לשיעור לחצו כאן


ליל הסדר

ליל הסדר – טעמו של זיכרון
פסח הוא חג של זיכרון בתוך זיכרון. השיעור שלפניכם מתמקד בשולחן הסדר שהוא זכרון מוחשי שרבים מאיתנו נושאים.

למעבר לשיעור לחצו כאן


אירועים

יום פתוח פסח


זרקור על

פאנל אנשי דת
מדברים ערכים – מפגש תלמידים יהודים ודרוזים
עשרות תלמידים דרוזים לומדים במרכז חינוך ליאו באק בכל שכבות הגיל והשנה לאור סערת חוק הלאום החלטנו לפתח קשר עם חטיבת הביניים בעוספיה ולבנות תכנית חינוכית מעמיקה. בדצמבר ובפברואר התקיימו שני מפגשים בתכנית "מדברים ערכים" שבהם נפגשו תלמידי ט' משתי החטיבות וקיימו שיח ופעילויות סביב ערכים משותפים.
עוד על המפגשים המשותפים


לוח ובחירה
"בוקר טוב בחירה" במקיף נהלל
מה בין הבחירות לכנסת ובחירת מגמה בתיכון? בבית הספר מקיף חקלאי נהלל התקיימה בכיתות ט' תוכנית "בוקר טוב מחנך" שהיא "בוקר טוב בחירה". בכל בוקר התמקדו התלמידים בהיבט אחר שמשפיע על הבחירות שלנו בחיים ומה הופך את הבחירה שלנו לרצינית, נכונה ומלאה יותר.
התלמידים עברו תהליך של הירהורי בחירה נכונה שהכניסו אותם לאווירה נינוחה לקראת בחירת המגמה בתיכון.


אלון מור

אני מאמין בבית הספר / אלון מור
בתקופה האחרונה אני שומע עוד ועוד הצהרות מאנשים בכירים, שמספידים את מוסד בית הספר. תודות להשתתפות שלי בתכנית זו אני יכול להביע דעה לא פופולארית: אני מאמין בבית הספר.
מתוך דברים שנאמרו במעמד הסיום של קורס מחנכים בכירים מקהילות יהודיות שונות בעולם העוסקים בחינוך יהודי חווייתי, ובהובלת אירגון M²

למאמר המלא


אבי שגיא
אזרחים אחים אנחנו / אבי שגיא
אזרחות אינה פריבילגיה שמדינה מעניקה בחסדה. אזרח קודם למדינתו. הוא ריבון המדינה, והוא הקובע את התערבותה  בחייו. לכל אזרח זכות בחירה, ושוויון בפני החוק. בהתאם לכך, האם מדינת ישראל היא מדינה יהודית או מדינת כל אזרחיה?
למאמר המלא


כפתור לייק

חשבתם שהידיעון שלנו, "על פי הבאר", מעניין במיוחד? התלמידים מתים על השיעורים שאנחנו מציעים? למה שלא תעבירו את הידיעון לחברים ועמיתים? לחצו כדי להעביר הלאה.

קיבלתם את הידיעון מחבר ואתם רוצים גם?
להרשמה לידיעון "על פי הבאר" לחצו כאן

רוצים להישאר מעודכנים תמיד?

הצטרפו לדף הפייסבוק של בארי


חיפוש
עיקבו אחרי מכון הרטמן
הרשמו לניוזלטר של מכון הרטמן

SEND BY EMAIL

The End of Policy Substance in Israel Politics