/ תוכנית בארי

בין זיכרון לעצמאות – ידיעון אייר תשפ"א

על פי הבאר - אייר תשפ"א - הצעה לשיעורי חינוך ועדכונים מהנעשה בתוכנית בארי

אייר תשפא

תפילה | גיורא פישר
מִי יִתֵּן
וְאֶהְיֶה כְּבָר זָקֵן
מְבֻלְבָּל.
אִם אָז אֶשְׁאַל:
לָמָּה הוּא לֹא בָּא לְבַקֵּר?
אַל תֹּאמְרוּ:
אֲבָל, הוּא נָפַל
לִפְנֵי הֲמוֹן זְמָן.
אִמְרוּ:
הוּא הָיָה פֹּה אֶתְמוֹל
וְאָמַר שֶׁיָּבוֹא גַּם מָחָראות באותאות באות – נאמנות

מהי נאמנות? יום הזיכרון מדגיש צד מסוים שלה. יום העצמאות מדגיש צד אחר. יחידת אות באות "נאמנות" בוחנת לעומק את המושג ואת היחס שבין נאמנות לאזרחות.
למעבר ליחידה לחצו כאן


יום ירושליםירושלים מחלון הרכבת הקלה

לקראת יום ירושלים – שתי סדרות של שיעורים בנושא ירושלים: "ירושלים שלי" לחטיבת הביניים; "ירושלים מחלון הרכבת הקלה" לחטיבה העליונה.
למעבר לשיעורים לחצו כאן


הגדה של פסחלמה נגרע? פסח שני

פסח שני הוא חג שנותן הזדמנות גם לקבוצות המודרות בחברה. היוזמה באה מהשטח, וזכתה לאישור האל. מיהם המודרים בחברה כיום, והאם הם מקבלים הזדמנות?
למעבר לשיעור לחצו כאן


מסע ההכשרה בהרטמן

נפתחה ההרשמה לתוכניות בית הספר להוראת תרבות ישראל תשפ"ב

לפרטים ויצירת קשר לחצו כאן או במייל [email protected]


☜ תוכנית מעיינות – התוכנית להרחבת הסמכה ☞
התוכנית מציעה לימודי הרחבת הסמכה למורות ומורים לתרבות יהודית ישראלית תוך היכרות מעמיקה עם ארון הספרים היהודי, למידה של סוגיות יסוד בתרבות ישראל ופיתוח דיאלוג משמעותי ורלוונטי בשאלות של זהות מתוך עמדה פלורליסטית ודמוקרטית וטיפוח תחושת השייכות.
הלומדות והלומדים בתוכנית ירכשו כלים פדגוגים להוראת תחום הדעת ולהובלת שיח על תרבות זהות וערכים בכיתה תוך יצירת משמעות ורלוונטיות.


 תוכנית מקהילים – מורים מובילים ברשת בארי 
תוכנית בארי רואה בעיסוק בזהות יהודית-ישראלית תחום החובק את כלל התהליכים הערכיים בקהילת בית הספר. יוזמת מקהילים מבקשת לשזור את עולם התוכן של תרבות יהודית ישראלית בהווי החיים הבית ספרי דרך הכשרה ייחודית ומעמיקה של מורים מובילים.
המסלול מיועד למורים מנוסים בתחום לימודי היהדות בעלי כישורי הובלה קהילתית ויזמות חינוכית. ההכשרה מציעה התמחות במספר חטיבות פדגוגיות שישלבו העשרה אינטלקטואלית ופדגוגיה יישומית.


 תוכנית רקיע למנהלים 
רקיע מיועדת למנהלים ומנהלות בחינוך הממלכתי העל-יסודי (שש שנתי, חט"ב, חט"ע), השותפים בתכנית בארי ו/או במיזם התנ"ך. התכנית מזמינה את משתתפיה למסע אישי ומקצועי ולשיח מעמיק בסוגיות זהותיות וערכיות העומדות על סדר היום החינוכי והחברתי בישראל, מתוך מטרה להוביל שינוי בית ספרי בתחום התנ"ך והתרבות היהודית-ישראלית.


זרקור על

התכנסות ליום השואה

עשרות מורים, מאות תלמידים, אורחים ובני משפחה רבים השתתפו ביום השואה תשפ"א בסדרת מעגלי התכנסות שהתקיימו בבתי הספר ברחבי הארץ. ההתכנסות היא מעגל זיכרון חווייתי ואישי שנועד להדגיש את זיכרון היהודים שנספו ולהנציח את המאבק לחיים, ובאמצעותה גדלה מאד מעורבותם של המשתתפים בזיכרון ובאחריות לזיכרון. בתמונה: מעגל ההתכנסות בתיכון שקמה יד מרדכי.

לדף ההתכנסות באתר מכון הרטמן, לחצו כאן


לפיכך התכנסנו

לפיכך התכנסנו
בסדרת ראיונות לרגל יום העצמאות משוחח דב אלבוים עם שלושה אנשי רוח, ובכל פרק הם מנתחים פסקה אחרת מתוך המגילה. בסדרה מתארחים פרופ' אניטה שפירא, ד"ר מנאל תותרי-ג'ובראן והסופר אסף ענברי.לצפייה בכל הפרקים


חנה פנחסיטקסי יום הזיכרון: חפש את האם השכולה | חנה פנחסי

בערב יום הזיכרון ניצפה באם שכולה צועדת להדליק את אבוקת הזיכרון, ופיה חתום. למה זה מובן לנו מאליו, כמעט שקוף? למה שלא תקרא פרק תהילים על הבמה? חנה פנחסי רוצה טקס אחרלקריאה לחצו כאן


כפתור לייקחשבתם שהידיעון שלנו, "על פי הבאר", מעניין במיוחד? התלמידים מתים על השיעורים שאנחנו מציעים? למה שלא תעבירו את הידיעון לחברים ועמיתים? לחצו כדי להעביר הלאה.

קיבלתם את הידיעון מחבר ואתם רוצים גם?
להרשמה לידיעון "על פי הבאר" לחצו כאן

רוצים להישאר מעודכנים תמיד?


© כל הזכויות שמורות 2021
מכון שלום הרטמן
רחוב גדליהו אלון 11, ירושלים, 93113
טלפון: 5320 567 2 972+ | פקס: 1913 561 2 972+ | דואר אלקטרוני
חיפוש
עיקבו אחרי מכון הרטמן
הרשמו לניוזלטר של מכון הרטמן

SEND BY EMAIL

The End of Policy Substance in Israel Politics