/ תוכנית בארי

שבועות של פרידות ומפגשים – ידיעון סיון תשפ"א

 

סיון תשפא

רועה ערבי מחפש גדי / יהודה עמיחי

רוֹעֶה עֲרָבִי מְחַפֵּשׂ גְּדִי בְּהַר צִיּוֹן,
וּבָהָר מִמּוּל אֲנִי מְחַפֵּשׂ אֶת בְּנִי הַקָּטָן.
רוֹעֶה עֲרָבִי וְאָב יְהוּדִי
בְּכִשְלוֹנָם הַזְּמַנִּי
קוֹלוֹת שְׁנֵינוּ נִפְגָּשִׁים מֵעַל
לִבְרֵכַת הַשֹֻלְטָן בָּעֵמֶק בָּאֶמְצַע.
שְׁנֵינוּ רוֹצִים שֶׁלֹּא יִכָּנְסוּ
הַבֵּן וְהַגְּדִי לְתוֹךְ תַּהֲלִיךְ
הַמְּכוֹנָה הַנּוֹרָאָה שֶׁל חַד גַּדְיָא.

אַחַר כָּךְ מָצָאנוּ אוֹתָם בֵּין הַשִֹיחִים
וְקוֹלוֹתֵינוּ חָזְרוּ אֵלֵינוּ וּבָכוּ וְצָחֲקוּ בִּפְנִים.
הַחִפּוּשִׁים אַחַר גְּדִי אוֹ אַחַר בֵּן
הָיוּ תָּמִיד
הַתְחָלַת דָּת חֲדָשָׁה בֶּהָרִים הָאֵלֶּה.


עורפה רות ונעמי"גדולים רגעי הסוף"

פרידות במגילת רות ובחיים. שיעור בעקבות הפרידות והחיבורים במגילת רות. האם הפרידות במגילה מזכירות את הפרידות בחיים שלנו, וכיצד אפשר להיפרד לשלום?

למעבר לשיעור לחצו כאן


אות באותאות באות – רוב ומיעוט

ראש ממשלה עם שמונה מנדטים? לא לימדו אותנו ש"הרוב קובע" ו-"אחרי רבים להטות"? על היחס בין רוב ומיעוט ביחידת לימוד נוספת בשיעורי "אות באות".

למעבר ליחידה לחצו כאן


שיבולת בשדהשיעורים ובתי מדרש לשבועות

שיעור על שייכות. שיעור על חסד. שיעור על פרידות. אוסף שיעורים על מגילת רות ולחג שבועות, ומודלים של בתי-מדרש בבתי הספר.

למעבר לשיעורים לחצו כאןנפתחה ההרשמה לתוכניות בית הספר להוראת תרבות ישראל תשפ"בלפרטים ויצירת קשר לחצו כאן או במייל [email protected]


☜ תוכנית מעיינות – התוכנית להרחבת הסמכה ☞

התוכנית מציעה לימודי הרחבת הסמכה להוראת תרבות יהודית-ישראלית ומשלבת היכרות מעמיקה עם ארון הספרים היהודי, שיחה משמעותית ורלוונטית בקבוצה בשאלות של זהות ורכישת כלים פדגוגים להוראת התחום. כל זאת מתוך עמדה פלורליסטית ודמוקרטית וטיפוח תחושת השייכות.
התכנית מיועדת למי שמלמד/ת את התחום או מתעתד/ת ללמד אותו.


☜ תוכנית מקהילים – מורים מובילים ברשת בארי ☞

תוכנית בארי רואה בעיסוק בזהות יהודית-ישראלית תחום החובק את כלל התהליכים הערכיים בקהילת בית הספר. יוזמת מקהילים מבקשת לשזור את עולם התוכן של תרבות יהודית ישראלית בהווי החיים הבית ספרי דרך הכשרה ייחודית ומעמיקה של מורים מובילים.
המסלול מיועד למורות ולמורים מנוסים בתחום לימודי היהדות בעלי/ות כישורי הובלה קהילתית ויזמות חינוכית. ההכשרה מציעה התמחות במספר חטיבות פדגוגיות שישלבו העשרה אינטלקטואלית ופדגוגיה יישומית.


☜ תוכנית רקיע למנהלים ☞

רקיע מיועדת למנהלים ומנהלות בחינוך הממלכתי העל-יסודי (שש שנתי, חט"ב, חט"ע), השותפים בתכנית בארי ו/או במיזם התנ"ך. התכנית מזמינה את משתתפיה למסע אישי ומקצועי ולשיח מעמיק בסוגיות זהותיות וערכיות העומדות על סדר היום החינוכי והחברתי בישראל, מתוך מטרה להוביל שינוי בית ספרי בתחום התנ"ך והתרבות היהודית-ישראלית.זרקור על

תיקוני שבועות תשפאתיקוני שבועות תשפ"א

תיקוני שבועות הם מסורת ותיקה, ובמיוחד השנה – עם תום מגבלות הקורונה – יתקיימו תיקוני שבועות בבתי הספר של בארי ברחבי הארץ. מסיור חווייתי בנאות קדומים של בית הספר נופי הבשור בדרום, ועד לתיקון מוזיקלי הפתוח לקהל הרחב בהשתתפות אהוד בנאי ברמת הגולן שבצפון.

כל האירועים – כאן


לעשות בית"לעשות בית" ברמת הגולן

בשבוע שעבר הסתיימה השתלמות "לעשות בית", בה השתתפו אנשי חינוך מכל הגולן, וממגוון מוסדות חינוך. המשתתפים הביאו לקבוצה את ביתם האישי, הקהילתי, המקצועי והחינוכי, ויחד למדו על המרחב שבין הקהילה לבין הבית, וגם על הבית הלאומי בישראל והבית של יהודי התפוצות. עד כמה הבית שלנו הוא גם שלהם?
"הרי בית – יש בו הכל. והוא אולי המקום היסודי והבטוח ביותר שאדם מבקש. בתוך המרחב האינסופי של בית, מתהווים אנשים, מתהווה קהילה, מתהווה חברה". (ליאת הופמן, ממשתתפות ההשתלמות)


רועי צאן או נוודים?

במסגרת העשרה לצוות מס"ע (אשכול מקרא, מורשת, ספרות עבודות חקר) נערך בבית הספר ויצו נהלל מפגש מלמד, חוותי ומהנה בנושא "פרנסה מעצבת תרבות" – רועי צאן נוודים מול יושבי קבע. המפגש החל בהרצאתה של שרלה ומור שהגיעו מנאות קדומים והמשיך בסדנה מפעילה שנערכה ב"גן מקדם" בנהלל ושעסקה בנושא האוכל הקדום. הפעילות כולה נערכה בעזרת מיזם 929.


חמש על חמש – פרקים חתרניים במקרא
מיזם "חמש על חמש" בנוי מסדרות שבכל אחת מהן חמישה סרטונים ממיטב החוקרות והחוקרים של מכון הרטמן, העוסקים בחמישה פרקים מטקסט מסוים. אורית אבנרי על יהושע פרק ב', אריאל סרי לוי על מלכים פרק א', ישראל קנוהל על בראשית ב'-ג', רחלי פריש על איוב פרק י"ב ואלקנה שרלו על יחזקאל פרק א'.

לצפייה בפרקים לחצו כאן


יאיר שלגונשמרתם מאוד מחרדותיכם:

חשבון הנפש הנדרש במגזר החרדי | יאיר שלג
יש סיבה משותפת לכל הטעויות הגדולות של המנהיגות החרדית בעידן המודרני: פחד. הגיע הזמן להיגמל מהחרדות ולשמור על החיים

לקריאה לחצו כאן


כפתור לייקחשבתם שהידיעון שלנו, "על פי הבאר", מעניין במיוחד? התלמידים מתים על השיעורים שאנחנו מציעים? למה שלא תעבירו את הידיעון לחברים ועמיתים? לחצו כדי להעביר הלאה.

קיבלתם את הידיעון מחבר ואתם רוצים גם?
להרשמה לידיעון "על פי הבאר" לחצו כאן

רוצים להישאר מעודכנים תמיד?

הצטרפו לדף הפייסבוק של בארי


© כל הזכויות שמורות 2021
מכון שלום הרטמן
רחוב גדליהו אלון 11, ירושלים, 93113
טלפון: 02-5675322 | דואר אלקטרוני

חיפוש
עיקבו אחרי מכון הרטמן
הרשמו לניוזלטר של מכון הרטמן

SEND BY EMAIL

The End of Policy Substance in Israel Politics