/ תוכנית בארי

'וזכרת' – קהילת מורים ארצית

קהילת המשך ארצית לבוגרי קהילות המורים

דקה קלה על קהילה
והפעם על קהילת "וזכרת" – קהילת המשך ארצית של בוגרי קהילות המורים.


קהילת המורים הארצית "וְזָכַרְתָּ" היא קהילה מיוחדת במינה: רוב מפגשי הקהילה מתרחשים בזום, וכך מתאפשרת השתתפות של מורות ומורים מרחבי הארץ: הצפון, המרכז והדרום. נוצרה לנו קבוצה מיוחדת ומגוונת, של משתתפי הקהילות המקומיות שלנו, שכעת נפגשים זה עם זה.

בקהילה אנחנו עוסקים בנושא הזיכרון, שהוא ערך יהודי ומושג לאומי מרכזי. בכל פגישה משתתפים אורח או אורחת, ובשאר הזמן אנחנו מעבדים את מה ששמענו, מגיבים אליו ומרחיבים, וכן קושרים את הדברים להוראה בכיתות.

מפגש עם הרב ד"ר רני יגר בשיחה על זיכרון
מפגש עם הרב ד"ר רני יגר בשיחה על זיכרון

התחלנו בדרכי זכרון הנופלים, ביחד עם מיזם "פנים.יום.זיכרון" של בית אביחי. לאחר מכן נפגשנו ליום מרוכז בירושלים, מפגש פנים אל פנים, שהפך למאתגר במיוחד, עקב ההפגנות באותו היום, ולימד אותנו פרק בהלכות מסירות ואכפתיות של המורות, שצעדו ברגל מן התחנה המרכזית בירושלים ועד למכון הרטמן (!). אחרי לינה מפנקת במלון, וארוחת בוקר להתאוששות, הצטרפנו ליום העיון הארצי שהתקיים במכון (ביום הראשון של חופשת הפסח).

מאז נערכו עוד שני מפגשים בזום: על עיצוב זכרון השואה, עם פרופ' מיכל גוברין ומיזם ההתכנסות ליום השואה, ועם דב אלבוים, על התלמוד הישראלי שנבנה סביב מגילת העצמאות, והדרך שבה זכרון האירוע הזה מעצב עד היום את הישראליות.

מפגש ערב על כוס יין, ללמוד לזכור וללמוד לשכוח
מפגש ערב על כוס יין, ללמוד לזכור וללמוד לשכוח

במפגש האחרון נפגוש את ד"ר מיכה גודמן, ובמפגש זה כבר נצפה אל פני העתיד.

את הקהילה מרכזת יעל קרואל, ומנחים יהודה טאובמן, עדי אפל טל ויורם גלילי.

חיפוש
עיקבו אחרי מכון הרטמן
הרשמו לניוזלטר של מכון הרטמן

SEND BY EMAIL

The End of Policy Substance in Israel Politics