תמכו בנו

/
EN
הצטרפו לניוזלטר שלנו

24 קריאות בכתביו של אפלפלד

פרופ' אבי שגיא הוא עמית מחקר במרכז קוגוד לחקר המחשבה היהודית ולהגות עכשווית במכון שלום הרטמן. הוא מלמד במחלקה לפילוסופיה באוניברסיטת בר אילן, שבה ייסד וניהל שנים ארוכות את התוכנית ללימודי פרשנות ותרבות. תוכנית זו היוותה חידוש ופריצת דרך בתחום הלימודים הבין-תחומיים בארץ ובעולם. הוא עורך את סדרת הספרים "פרשנות ותרבות" ומכהן כעורך של כתב העת תרבות דמוקרטית (עם חנן מנדל וידידיה שטרן). הוא אחד מארבעת מנסחי מסמך רוח צה"ל וחבר אקדמי בוועדות הפטור מטעמי מצפון.

קובץ המאמרים הזה על יצירתו של אהרן אפלפלד ייחודי. כל אחד מן המאמרים הוא עיון ביצירה נבחרת אחת בלבד. בכך הספר מעורר קשב לקולה המיוחד של יצירה מסוימת של אפלפלד.

לרכישת הספר לחצו כאן

כל כותב וההקשבה שלו: לעתים – האזנה של חוקר הספרות, ולעתים – של חוקרים מתחומים אחרים, שיצירת אפלפלד אתגרה אותם והם נענו לה בדרכם שלהם. המבט האחר ביצירת אפלפלד הוא שפותח אופקי מחקר חדשים גם לחוקרי הספרות, ומן הטעם הזה בחרו העורכים להביאו בסדרה "אופקי מחקר" הרואה אור בהוצאת אוניברסיטת בר־אילן.

הקובץ נולד בסמינר הרב־שנתי "עקבות העבר בהווה" הנערך במכון שלום הרטמן בירושלים. במסגרתו יוחדה שנה תמימה לקריאה ביצירתו של אפלפלד, שבעינינו היא טקסט רציף של הליכה לאחור אל העבר באמצעות העקבות שהטביע עבר זה בהווה. הקובץ הניתן כאן מממש את השאיפה של משתתפי הסמינר לטפל בשאלה זו לא רק מצדה הספרותי-פואטי אלא גם, ואולי בעיקר, מצדדיה ההיסטוריים, הפילוסופיים והחברתיים.

לרכישת הספר לחצו כאן

חוקרי מכון שלום הרטמן המשתתפים בקובץ:

אבידב ליפסקר ואבי שגיא, בפתח הספר: מסע בפרוזדור קרח אל שורשי הזהות
יקיר אנגלנדר, מכישלון לשכול – מסע הגוף במכוות האור
שרגא בר און, הכיסופים החולים לפשר: בעקבות "שלושה" של אהרן אפלפלד
אבי שגיא, פולין ארץ ירושה – מניכור לזהות
אבידב ליפסקר, שנאת יהודים – ממיתוס להיסטוריה ולמטפיזיקה: קריאה בסיפור "מצוד" ובנובלה קטרינה
יאיר אלדן, "עמנו בכל גלגולנו": עיון ב"גלגול" לאפלפלד
לרכישת הספר לחצו כאן

 

מחשבה יהודית מרתקת אותך? דואג לעתידה היהודי-דמוקרטי של ישראל? מתעניינת ביהדות שרלוונטית עבורך?

מלאו את פרטיכם וקבלו את הניוזלטר שלנו

עוד בנושא
הוספת תגובה
חיפוש
עיקבו אחרי מכון הרטמן
הרשמו לניוזלטר של מכון הרטמן

SEND BY EMAIL

The End of Policy Substance in Israel Politics