/ בית ספר הרטמן לבנים

תוכנית פילוסופיה יהודית (מחשבת)

רכז: שי גיליס

מאז היווסדו, חרט תיכון הרטמן לבנים על דגלו את לימוד מחשבת ישראל כאבן תשתית מרכזית בבניית הזהות הדתית של התלמידים, ומקצוע זה מהווה במידה רבה את הנדבך המרכזי של לימודי היהדות והרוח בבית הספר. התוכנית, בסך חמש יחידות לימוד לבגרות, הינה תכנית חובה בית ספרית. היא ברמה הגבוהה ביותר הנלמדת בארץ, ובהיקף שאין לו תקדים בשום בית ספר תיכון.

כל יחידות הלימוד הינן ייחודיות, נבנו בין כתלי בית הספר תוך קיום שיח מעמיק עם מכון הרטמן, והן ממשיכות להתעצב ולהתעדכן לאורך השנים.

התלמידים (החל בכיתה י' ועד כיתה י"ב) מתנסים בקריאה ולימוד של טקסטים ארוכים, מפתחים מיומנויות למידה מסדר גבוה – ומגיעים להיכרות עם מניפה רחבה של הוגים, יצירות, ודרכי לימוד. כל זאת, מתוך שאיפה לגעת בצורה רלוונטית ומעוררת השראה בעולמו הפנימי של התלמיד, לאפשר להם להעמיק בזהותם הדתית, להחשף לטקסטים המכוננים והמורכבים של העולם היהודי לאורך הדורות – ויותר מכל, למצוא חן ושכל טוב בעיני אלוקים ואדם.

(*) אי אפשר לפרוט במילים את הערכתנו ותודתנו העצומות למו"ר דוד דישון שליט"א, ממייסדי בית הספר, אשר בנה את התכנית במו עשר אצבעותיו, מן המסד ועד הטפחות, והוביל אותה לאורך ל"ו שנות חינוך והוראה.

הוספת תגובה
חיפוש
עיקבו אחרי מכון הרטמן
הרשמו לניוזלטר של מכון הרטמן

SEND BY EMAIL

The End of Policy Substance in Israel Politics