/ חברותא

קהילה

חניכי חברותא גרים יחד במעונות משותפים בשכונת קטמונים בירושלים, במטרה לבנות מודל של חיי קהילה המורכבים מחברים בעלי השקפות עולם מגוונות. כחלק מפעילות התוכנית, החניכים נחשפים לקשת רחבה של נקודות מבט היסטוריות, חברתיות, דתיות ופוליטיות – זאת באמצעות סיורים, טיולים, אירועי תרבות ופעילויות המעודדות עצמאות וחיי קהילה פעילים.

חניכי התוכנית משתתפים בפעילויות רבות שמטרתן לחזק את הדינמיקה הקבוצתית ולגבשם באמצעות שיח ודיאלוג. פעילויות אלה כוללת ערבי קבוצה, שיעורים שהחניכים מעבירים בעצמם, פתיחה וסיכום משותפים של כל שבוע בתוכנית.

כחלק מהתפיסה המבקשת להציג לחניכים מציאות רב-תרבותית, מגוונת ומורכבת, החניכים משתתפים במפגשים משמעותיים עם דמויות שונות מעולם התרבות והחברה בירושלים ובשאר חלקי הארץ. כמו כן, החניכים יוצאים מכותלי הכיתה כדי להכיר פנים שונות של החברה הישראלית ולהיחשף לנופיה המרהיבים של הארץ. הטיולים כוללים סדרות חינוכיות המשלבות לינת שטח, מסלולי הליכה ומפגש עם אנשים מהשטח, במהלכם החניכים נחשפים לצורות שונות של התיישבות ואורח חיים מגוון. בנוסף החניכים משתתפים בסמינר שמוקדש כולו לסכסוך הישראלי-פלסטיני, ומטרתו להבין לעומק את המורכבויות, לאתגר את הנחות היסוד ולתרגל סובלנות וכבוד לאחר.

עוד בנושא

חיפוש
עיקבו אחרי מכון הרטמן
הרשמו לניוזלטר של מכון הרטמן

SEND BY EMAIL

The End of Policy Substance in Israel Politics