/ בית ספר הרטמן לבנים

מודל האו״ם

קבוצה מובחרת של תלמידים מהתיכון השתתפה בפרויקט המדמה את עבודת עצרת האומות המאוחדות

גם השנה, במסורת שנמשכת כבר למעלה מעשר שנים רצופות, השתתפו תלמידי בית הספר בכנס ה-IMUN, הלא הוא מודל האו"ם הישראלי:Israeli Model United Nation.

מדובר בפרוייקט ירושלמי יוצא דופן, אותו מוביל בית ספר ליד"ה, ואשר במסגרתו פועלים למעלה מעשרה בתי ספר ירושלמיים. המודל, כשמו כן הוא, נועד לדמות את עבודת עצרת האומות המאוחדות. לשם כך, כל בית ספר מקבל מספר מדינות אותן הוא מייצג, התלמידים חוקרים את עמדותיהן, את מצבן בזירה הבינלאומית, את האינטרסים השונים שהן מעוניינות לקדם, ועוד.

בשנים שחלפו ייצג בית הספר מספר רב של מדינות (תורכיה, איראן, ניגריה, דרום אפריקה, גרמניה, סוריה, ארצות הברית, ישראל, צרפת ועוד), כאשר לקראת כל מודל נפגשה המשלחת עם מומחי תוכן בעלי שם (אלון ליאל, פרופסור אייל זיסר, עמנואל הלפרין, סגן שר החוץ לשעבר דני אילון, פרופסור יעקב ורצברגר, ד"ר אירית בק, ועוד ועוד).
השנה ייצגו התלמידים את הרפובליקה העממית של סין (ולשם כך שמעו הרצאה מפי פרופסור יצחק שיחור), וכן את ערב הסעודית (שיחת הכנה עם סגן אלוף במיל' המזרחן דב דל).

לא היה קל לייצג השנה את סין, אשר נציגי המדינות האחרות האשימו אותה בעקביות בהפצת ווירוס הקורונה, וגם נציגי ערב הסעודית נדרשו לתמרונים דיפלומטיים סבוכים. אך בחורינו המצויינים עמדו באתגרים שהוצבו בפניהם בשלל הוועדות שהם פעלו בתוכן, וכרגיל התבלטו כמשלחת מצטיינת וחורכת רקיעים.

עוד בנושא
חיפוש
עיקבו אחרי מכון הרטמן
הרשמו לניוזלטר של מכון הרטמן

SEND BY EMAIL

The End of Policy Substance in Israel Politics