/ מדרשיית הרטמן לבנות

חדשות המדרשיה – טבת תש"ף

Image by Jill Wellington from Pixabay
Image by Jill Wellington from Pixabay

אז… מה היה לנו החודש?

למידה משמעותית וחווייתית באופן שוטף-

גם במסגרת השיעורים "השוטפים", אנו נרתמות במדרשיה ללמידה משמעותית ומאתגרת, ואנחנו שמחות לשתף אתכם במספר דוגמאות מעניינות:

במסגרת שיעורי ספרות יצאה שכבת י"א לצפות במחזה "אנטיגונה" בתיאטרון החאן. הבנות לומדות את המחזה בכיתה וזו הייתה הזדמנות נפלאה לביקור בתיאטרון. הצפייה בטרגדיה היוונית העתיקה העניקה לבנות אפשרות להתבוננות אחרת ביצירה, והחייתה את הקונפליקטים החריפים שבה, עם רמיזות להווה הישראלי.

כיתה י'2 יצאה לסיור במוזיאון ארצות המקרא בהדרכת תלמידות הכיתה – איילת, כליל ועטרה. בעקבות משפט פנחס שנערך לפני חנוכה הן בחרו לעסוק בתפיסת המוות בעולם העתיק והצליחו לחבר את הכיתה אל שאלות עומק דרך מתודות מעניינות וחיבור אל המיצגים במוזיאון!! יישר כח!

סיורי של"ח:

בין מערכת גשמים אחת לשנייה, יצאו שכבות ט' ו- י' (כל אחת בנפרד..) לטיול של"ח בנחל ערוגות בעין גדי. מזג האוויר היה מושלם והאווירה הייתה נפלאה.

 "לשחק את עצמי"- שכבה י"א- במסגרת שיעורי מגדר וחינוך העוסקים בהכנה לקראת היציאה מביה"ס והשנים הבאות, בנות כיתה י"א נפגשו עם וונדי זינגר לסדנה לקראת מיונים, על דרכים להציג את עצמי בצורה הטובה ביותר, כיצד להציג טיעון, שפת גוף, מבנה של פרזנטציה ועוד. הבנות קיבלו טיפים שיוכלו לעורר לחשיבה וגם למעשה בהמשך הדרך.

במסגרת לימודי השואה, שכבות י"א, י"ב יצאו לסיור ביד ושם. לאחר סיור בתערוכה הן צפו בסרט עדות ובסדנה. הבנות חוו למידה היסטורית על מאורעות מלחמת העולם השנייה. היה יום מוצלח ומעניין מאד.

סיום הש"ס- שכבת י"א השתתפה ב"הדרן", אירוע סיום הש"ס לנשים שהתקיים בבנייני האומה. זו הייתה חווית לימוד תורה לנשים אדירה, מרוממת, שהבנות ייקחו אותה ללא ספק לכל החיים. החוויה המדהימה הזו השתלבה עם שיעורי מגדר בהם הבנות עוסקות בלימוד תורה. הכנס עורר התפעלות וחדוות לימוד. בסוף הכנס היה קולולם. היה מרשים לראות את העוצמה הנשית באירוע.

מעורבות חברתית-

מעורבות ואחריות הם ערכים שאנו מבקשות להטמיע בבנות כל העת. אנו מעודדות אותן לקחת חלק פעיל בקהילה, להתנדב ולתת מעצמן. להלן אירועים שונים שקרו החודש:

כמדי חודש, יצאו בנות כיתות ח' להתנדבות בגן למבקשי מקלט, שם הבנות עשו פעילות יצירתית עם הילדים, במלב"ב- יצירה ומוזיקה בבית אבות מלב"ב שמתמודדים עם אלצהיימר, גינון קהילתי- גינון בבית הצייר ומכירה של שתילים במושבה וליצנות רפואית בשערי צדק.

מרגש מאוד לראות את הבנות כולן נרתמות ושותפות במעורבות החברתית ואת השמחה בעיניהן כשהן יוצאות בכל חודש לפעילות ואת החוויות שהן משמיעות כשהן חוזרות !

בנות מועצת תלמידות משכבות ט'-י' יצאו לסמינר בנושא מניעת התמכרות לאינטרנט. בסמינר שמעו הבנות שיחות מאנשי מקצוע ודנו בנושאים שונים הנוגעים להתמודדויות של גילן. מטרת הסמינר הייתה להרחיב אופקים וכן לתת לבנות הנבחרות תשתית משמעותית לפעול ולהעמיק בנושא בבית הספר. בעז"ה הנציגות יבנו תכנית ויעבירו שיחות לבנות חטיבת הביניים בחודשים הקרובים. מחכות ומצפות!

פרלמנט מדעי שכבה י'- נציגות משכבת י' יצאו לפרלמנט מדעי לנוער ירושלמי  2020. הפרלמנט עסק בנושא משבר האקלים והשאלות האתיות הנוגעות להתנהלותנו במרחב העירוני. במשך שלושה ימים, הבנות פעלו בוועדות יחד עם מומחים בנושאים שונים, כמו אנרגיה מתחדשת, תזונה בת קיימא, תכנון ותחבורה (גישות חדשניות בפתרון בעיות התחבורה עירונית),  חוכמת הקהילה  (איך קהילה יכולה להוביל שינוי?) הבנות חשבו והציעו הצעות אשר הוגשו לראש העיר.

קצת מההווי…-

כיתה ז'2 בבוקר כיתה של גיבוש וכיף בחסות וועדת חודש

כיתה ח2- יצאו לבוקר כיתה להפיג קצת את השגרה, בהובלת וועדת חודש. לפני התפילה פתחנו בסבב שיתוף שבו כל תלמידה שיתפה בתפילה אישית שלה הבוקר או במישהו שזקוק לתפילות שלה "בבחינת כל המתפלל על חברו נענה תחילה" (היה מאוד מרגש לשמוע את המנעד של הנושאים והאנשים שמעסיקים אותן), לאחר מכן נהנו הבנות מארוחת בוקר שהבנות הכינו והביאו.

כיתה ח'1 בבוקר כיתה של כיף וגיבוש-

בוקר משחקי גיבוש וחברה ט2-

כיתות י' בבוקר כיתה- מזג האוויר לא אפשר לשכבת י' לצאת ליום של"ח וכתחליף,  המחנכות ארגנו עם הבנות בוקר כיתה חורפי שכלל הכנת מרקים וצפייה בסרט.

ODT שכבת י"א- שכבה י"א השתתפה בפעילות שכללה אתגרים קבוצתיים במסגרת כיתתית שמטרתן היה גיבוש והנאה ובעקבותיהם למדו הבנות על עצמן, על תהליכים קבוצתיים שייחודיים להן, על החוזקות שלהן וגם על מה כדאי לשים לב ולשפר בדינמיקה הכיתתית והשכבתית. היו אנרגיות טובות  ושיתוף פעולה מלא של כולן.

ערב הורים לקראת תשפ"א- בשבועות האחרונים התקיים ערב רישום ובוקר פתוח. היה מרגש לראות את כל הבנות וההורים שהגיעו לשמוע ולהתרשם לקראת השנה הבאה.

פגישת מחזור ט'- לפני כשבועיים התקיימה פגישת מחזור של בנות המדרשיה שסיימו בשנה שעברה. למפגש הגיעו המחנכות, מורים מקצועיים והבנות המקסימות שסיפרו ושיתפו על החוויות במסגרות השונות השנה. היה ערב מרגש מאד!

נשתמע בחודש הבא…..

עוד בנושא
חיפוש
עיקבו אחרי מכון הרטמן
הרשמו לניוזלטר של מכון הרטמן

SEND BY EMAIL

The End of Policy Substance in Israel Politics